ja päikesesoovid läksidki täide

taavi kirjutas on Tuesday Oct 6, 2009 rubriigis päevikud, pildid, taavi. Sildid: , , , ,

Pühapäevase Ristna kohta on päevikutesse juba nii palju ilusaid aga ka valusaid lugusid kirjutatud, et tunnen, et mul ei ole seekord suurt midagi lisada. Aga kirjutan ikka, et saaksin selle pildi mälestustesse tugevamini paika ja ühtlasi ka fotograaf-Urmase väärt ettevõtmist tunnustada.

Ei olnud just kõige lebom päev, aga see-eest väga õpetlik, ja meri oli ilusat valget värvi. Selle kohta üteldakse vist, et jänes oli peal, ah? Ristna jõgi voolas eriti kiiresti ja ühes kohas, üsna seal minu telliskiviputka juures, kust algab vaikne metsarada, mida mööda tavaliselt lagendikule tagasi kõmpisin, tekkis seisulaine, mille peal oleks vist lainelauaga ka sõita saanud.

Kui pauerit ja õnne on, siis saab nendest vahustest lainetest üle küll. Powerit on, õnne on.

usk, lootus, armastus : )

fotograaf: Urmas Niine
surfikoht: Ristna

3 kaasamõtet artiklile “ja päikesesoovid läksidki täide”

  1. välek ütles

    Jaa, powerist nagu puudu ei olnud, aga õnne sellegi poolest nappis. Kuni eilseni (11.10), kui sain Hiiumaalt kõne, et mu Ristnas äraujunud kamad olid kolmapäevaks ilusti ühes tükis ja tervelt Reigi randa maabunud. Linnulennult kursil WSW 23km, arvestades tuule suuna kõikumist SW/W/NW/W tegid kamad tõenäoliselt vähemalt 30km retke. Laupäevasest kuulutuste kleepimise tripist oli täiega kasu, sest leidja ei osanud nendega midagi peale hakata (v.a lahti rigada ja puhtaks pesta), enne kui poe seinalt mu kuulutust luges. Nüüd on mu “kogus” jälle üks laud juures, millel surfiturule asja ei ole, sest “õnne” ei tahaks maha müüa.

  2. taavi ütles

    Oi, sul vedas. Vedas pealehakkamisega ja ausate inimestega muidugi ka. Tookord, kui minu laud, millega esimest päeva merel olin, Ristnas ära ujus, siis mul küll nii head mõtet pähe ei torganud. Käisin mõned päevad hiljem Luidja kandis veidi mööda kallast, oli ilus küll. : )) Huvitav, kas ilma purjeta laud ka hoovustega kusagile Hiiumaale välja võib ujuda? Sel korral puhus mitu mitu päeva järjest edelast.

  3. Priit ütles

    Tore on kuulda et ma ei ole ainuke kellele Ristna vigu andestab ja kamad helgelt tagastab. Tere tulemast klubisse. Mina sain oma taglase tagasi pärast kahenädalast maadeavastust merel ja maal sest loodus oli ta ilusasti seenehuvilisele mändide vahele leidmiseks valmis pannud.