Melkbos’i tuumajaam ja -tuul

taavi kirjutas on Monday Feb 16, 2015 rubriigis päevikud, taavi, videod. Sildid: , , ,

Laineid nagu jälle üldse ei olnud ja suurt soovi sõitma minna ka mitte, aga kuna eile ma juba passisin kodus ja pärast teised kiitsid, et tore oli, siis läksin ka kaasa. Mõtlesin, et eks ma mere ääres vaatan, et kas üldse tasub vette minna. Ja nagu ikka – kui juba on selline väike laiskus, siis pea nuputab vaikselt ettekäändeid… Pisikese purje jätsin “igaks juhuks” koju, ja kiivri ja kaamera ka (aga kiivri võttis tähelepanelik Mart ikkagi kaasa ja ma siis “karistuseks” monteerisin tema ka televiisorisse hahahaaa) ja siis muidugi läkski nii, et puhus korralikult. Õnneks ma juba oskan oma lauale ja purjele sellist trimmi teha, et ka tugevama tuulega on hea sõita, ja videost see ehk ei paistagi välja, et midagi väga valesti oleks, aga no minust 10 kg raskem Mart sõitis 3.7’ga ja ma 4.2’ga hahahahaaa : ) Aga jah, kus ometi on need päris lained!?

surfikoht: Melkbos

mõtle kaasa

Witsands mu arm : )

taavi kirjutas on Monday Feb 9, 2015 rubriigis päevikud, taavi, videod. Sildid: , , ,

Oh, laineprognoos oli kõigest 1.5 meetrit, aga puhus veidike loodest ja muidugi läksime Mardiga Witsand’i. Videos on seekord lühiülevaade kohalikest raadiojaamadest ja surfamist sellevõrra vähem. Vette saime alles siis, kui vesi juba tõusma hakkas ja lained kadusid nagu nõiaväel. Ainult vahel harva harva tuli kahe või kolme oluliselt suurema lainega sette, need olid küll ägedad. Sattusin vist ainult kahele sellisele lainele, aga see, kuidas veepind siledaks ja siis hetkega kurruliseks tõmbab ( 03:27 ) on nii maru äge. Enamasti aga lained lihtsalt vajusid ära, või siis tekkisid ja muutusid sõidetavaks alles nii kalda lähedal, kus minu purje ja oskuste jaoks enam tuult ei olnud. Või mis oskustest siin rääkida… ühe masti lõhkusin ka ära – ujusin rahulikult ja jäin ühte lohetajat passima ja “unustasin”, et puri on vees kõige kõige valemas asendis (mast kalda poole ja suunaga vee alla) ja muidugi oli seal madal juba ja muidugi murdus järgmine laine mõnusa matakaga. Filmi peale masti murdumise heli ei jäänud, aga mul oli pea sel ajal vee all ja see murdumise hääl oli hästi kuulda ja meenutas veidike pikselööki. Pärast poetasin ikka pisara ka hahahahaa, eks näeb, kust nüüd uue masti saan.

surdikoht: Witsands

mõtle kaasa

Melkbos

taavi kirjutas on Tuesday Jan 20, 2015 rubriigis päevikud, taavi, videod. Sildid: , , ,

Mingil hetkel, kui vesi alaneb, läheb Melkbosi laine eriti kurjaks.

surfikoht: Melkbos

mõtle kaasa

kaameravaba elu / camera-free life

taavi kirjutas on Friday Jan 16, 2015 rubriigis päevikud, taavi, videod

Lately I have had some camera problems and too many good days have passed without a single clip. Bummer I didn’t get any material the other day at Yzerfontein, with beautiful logo to mast high waves, a bit underpowered 4.5 conditions, just a couple of people out in the waves, oh what a perfect day it was.

But now, after lots of resetting and firmware updates, careful charging and double checking the charger cables and everything, it looks kind of promising again. Fingers crossed – if it works in the pool it should work in the ocean as well, right? And there is no better way to celebrate the reincarnation of the camera than to showcase the MAUI.EE logo animation made by Goya / Quatro fan Madis Epler.

Kudos, Madis!

surfikoht: õues

mõtle kaasa

Goya Fringe ‘down-the-line’ test : )

taavi kirjutas on Friday Oct 10, 2014 rubriigis päevikud, taavi, videod. Sildid: , , ,

Tegelikult mul polegi sõnu, sest nii hea oli : ) Pidid olema liinid ja hommikul täis-offshore ja kalda all tuulevaikus ja hea SUP’i ilm, kuid selleks ajaks, kui lõpuks metsa seest mere äärde jõudsime, puhus juba õigest suunast 4.2-le ja mingeid õigeid liine polnud. Hülgehall oli ja sadas sellist erilist sügise alguse nõelteravat vihma – sellist, mis krabistab jope kapuutsi peal ja näo peal ka, aga mille käes märjaks ei saa. Ja siis vees muutus kõik. Vast mingi poole tunniga oli päike väljas ja kõigi näod muidugi ka naerul.

surfikoht: Ristna

mõtle kaasa