Polakow at Cloudbreak, Fiji

taavi kirjutas on Wednesday Aug 28, 2013 rubriigis surfikohad, videod. Sildid: ,

surfikoht: Cloudbreak

mõtle kaasa

Goya, Quatro ja MFC peakorter Hawaiil

taavi kirjutas on Monday Nov 21, 2011 rubriigis surfikohad, uudised, videod. Sildid: , ,

Mõnus ülevaade Goya/Quatro/MFC peakorterist ja inimestest seal sees. See eraldi ruum, kus nad JP ja Starboardi kleepse hoiavad, oli päris lustakas. Ja järgmises osas näidatakse ehk Quatro/Goya kontorit ka : )

surfikoht: Quatro International, Goya Windsurfing

mõtle kaasa

Vienna – Under the bridge

taavi kirjutas on Saturday Sep 3, 2011 rubriigis surfikohad, videod. Sildid:

Viinis on mõnus vabastiilikoht otse keset linna.

surfikoht: Under the bridge

mõtle kaasa

El Puerto de Santa Maria, Cadiz

jaanus kirjutas on Tuesday Apr 28, 2009 rubriigis pildid, surfikohad. Sildid: ,

See koht sobib eelkõige slaalomi või mõne muu rajasõidu harrastajatele. Aegajalt on ka võimsaid laineid, kuid ideaalsed lainesõidutingimused puuduvad. Siiski, väga edukalt saab harrastada ka lainelauasõitu. Temperatuur sõltub tuulesuunast ja on väga erinev. Suvel on Levantega, mis puhub idast, umbes 35 kraadi ja läänest puhuva Ponientega umbes 25 kraadi sooja. Talvel vastavalt ca. 25 / 15 kraadi. Kevadel kohaloldud 19 päevast olid 19 tuulega – tõsi küll, kolmel päeval oli nõrk formula-tuul. Neljal päeval sai sõita pisikeste 4-5 m2 purjedega, ülejäänud olid mõnusad slallipäevad tuulega 7-8 m/s. Kolmel päeval puhus Levante (soe, natuke pagiline, tugev maatuul), 16 päeval puhus Poniente (ühtlane meretuul). Kuna tegemist on suhteliselt suletud lahega, on veetemperatuur lähedalolevate sõidukohtadega (Tarifa, Canos de Mecca, Bolonia) võrredles soojem.

fotograaf: Jaanus Ree
surfikoht: El Puerto de Santa Maria

Purjelauaga vetteminekuks on üldiselt kaks kohta, kuigi ka alternatiivid on võimalikud:

Neist esimene on jahtklubi “Puerto Sherry” mida peetakse kohalikuks surfiklubiks. Rigada saab rohelisel vaibal, pärast sõidupäeva saab kamada mageda veega ära pesta ja varustust luku taga hoida (avatud 10-14 ja 15-20). Kui kamade “kuuri”-panemisega hiljaks jääd ei huvita see kedagi. Seetõttu soovitan riideid mitte kuuri jätta, muidu võib juhtuda, et pead kalipsos koju jalutama (kamad saab siis kaatritesse katete alla peita). Vetteminekuks on betoonist kaldtee, mis asub lainete eest kaitseks mõeldud kivimüüride vahel ja seal on põrkav ning pagiline tuul. Poniente puhul saab tihti näha kuidas välja merele ja tagasi kaldale lihtsalt ujutakse koos purjelauaga.

Teiselpool linna asuvas ilusas Valdelagrana liivarannas käivad kohalikud väikeste asjade ja lohedega sõitmas. Seal saab rigada kivisillutisest tehtud promenaadil ja sügavaks läheb võrdlemisi kiiresti. Rand on avatud Poniente’le. Levantega on seal maatuul ja siis käiakse speed’i sõitmas.

Linnas on mitmeid vaatamisväärtusi: loss, härjavõitlusareen, kirik, ilus rannapromenaad. Tore oli see, et randa ja linna lahutab korralik park, kus palava ilmaga külmadel kivipinkidel varju saab otsida. Mõnes kohas on isegi avatud wifi.

Kasulik on hispaania keelt osata. Mitmel korral tuli välja, et vaatamata inglise keele oskusele seda lihtsalt ei räägitud. Parim oli siiski see kui tellisin hispaania keeles Queso burgeri ja sain kaks saia ja juustutüki. Ei julgenud sealt restoranist endale rohkem süüa tellida ning läksin järgmisesse, kus palve peale “chicken please” serveeriti hoopis kala.

Kohalik ööelu tasub kindlasti vähemalt korra läbi teha. Kõigepealt populaarne ühiskondlik…, mis on mõeldud odava alkoholi tarbimiseks ja sõpradega kokkusaamiseks. Edasi pubidesse ning hiljem klubidesse.

mõtle kaasa

Playa Zicatela

taavi kirjutas on Monday Mar 9, 2009 rubriigis surfikohad, videod. Sildid: , ,

Suur tänu Liinale, kes kirjutas meile Playa Zicatela'st.

Playa Zicatela on kuulus Mexican Pipeline’i nimelise surfivõistluse poolest, mis toimub veebruaris. Algajatel on hea aeg sinnaminekuks detsembrist aprillini – siis on kuiv ning lained on keskmised. Ise soovitan minna mai keskpaigast novembrini, mil algab vihma- ja orkaanide hooaeg. Õhtuti on head tuuled ja lained on eriti suured, kuid samas on need ka väga kiired, järsud ja ohtlikud. Paljud on sealt omale eluaegseks kaaslaseks ratastooli saanud. Tänu väga tugevale tagasivoolule on niisama vees sulistada ja ujuda võimatu ja ka keelatud. Tegemist on siiski kohaga, mis on mõeldud tõsistele surfihuvilistele, mitte perega puhkama minejatele. Augustis ja novembris on Playa Zicatela’s ka rahvusvahelised võistlused.

Randa ääristavad pubid, klubid ja majutuspaigad. Öömajaks soovitan ranna ääres asuvat hotelli nimega Rockaway, mille omanik on ümber maailma rändav vana surfiguru. Kui keegi niigi odavat hinda veelgi allapoole soovib kruvida (juhul kui minek pikemaks ajaks), või muidu täpsemat infot soovib, siis aitan hea meelega. Kontakt: Liina Gross 51 255 92.

Rendikama on ka väga odav, rääkimata autorendist ja muudest kuludest ning eriti mõnus on see, et tegemist ei ole meeletu turistikaga. Plaastrid ja muud arstiasjad tuleb ise kaasa võtta ning malaariavastane süst tasub ka enne ära teha. Parim lähim arstiabi asub USAs.

Playa Zicatela läheduses on veel kaks väga spetsi kohta: Kiddie ja Point.

surfikoht: Playa Zicatela

mõtle kaasa