veidike õpetlikku lainesõitu Roheneemesaartelt

taavi kirjutas on Saturday Oct 24, 2009 rubriigis videod

surfikoht: Coral Joul

Reunion Wave Classic 2009

taavi kirjutas on Wednesday Oct 14, 2009 rubriigis videod

surfikoht: Reunion

ja päikesesoovid läksidki täide

taavi kirjutas on Tuesday Oct 6, 2009 rubriigis päevikud, pildid, taavi

Pühapäevase Ristna kohta on päevikutesse juba nii palju ilusaid aga ka valusaid lugusid kirjutatud, et tunnen, et mul ei ole seekord suurt midagi lisada. Aga kirjutan ikka, et saaksin selle pildi mälestustesse tugevamini paika ja ühtlasi ka fotograaf-Urmase väärt ettevõtmist tunnustada.

Ei olnud just kõige lebom päev, aga see-eest väga õpetlik, ja meri oli ilusat valget värvi. Selle kohta üteldakse vist, et jänes oli peal, ah? Ristna jõgi voolas eriti kiiresti ja ühes kohas, üsna seal minu telliskiviputka juures, kust algab vaikne metsarada, mida mööda tavaliselt lagendikule tagasi kõmpisin, tekkis seisulaine, mille peal oleks vist lainelauaga ka sõita saanud.

Kui pauerit ja õnne on, siis saab nendest vahustest lainetest üle küll. Powerit on, õnne on.

usk, lootus, armastus : )

fotograaf: Urmas Niine
surfikoht: Ristna

veel pilte Ristnast

jaanus kirjutas on Monday Oct 5, 2009 rubriigis pildid

Analoogiga pildistatud Ristna. Hommikupoole, kui pimedam/hallim oli, tegin pilte värvilise filmi peale. Õhtul, siis kui päike paistis ning maailm muutus värviliseks, tegin mustvalgega. Digifotokaga tehtud sama päeva pildid on selles galeriis.

Siin on värvipildid:

ja siin mustvalged:

fotograaf: Jaanus Ree
surfikoht: Ristna

Ristna

jaanus kirjutas on Monday Oct 5, 2009 rubriigis jaanus, päevikud, pildid

Pärast laupäevaõhtust Chalice kontserti ning pool ööd kestnud “tuule nõidumist”, jõudsime ikkagi kella kümneks Ristnasse. Tuul ilmselgelt puhus, kuid ei osanud aru saada mis purjele. Lähtusin prognoosist ning rigasin endale 3,5m2, aga kui nägin, kuidas ainus sõitja peale minu ning Rene 4,2’ga välja ei saanud, ära vajus ning jalutades mööda kallast tagasi krüssas, vahetasin purje 4,2 vastu. Tuule puudujäägi üle kindlasti kurta ei saanud : )

Esimese hüppe keerasin kohe üle võlli ja kukkusin vöör ees alla, ehk siis tegin back loop‘i katse. Kogemata küll, aga siiski esimest korda proovisin back loopi :D:D:D  ja tuju läks kohe nii heaks, et järgmisest lainest hüppasin frondi. Pean tunnistama, et sedagi kogemata. Veidike olukorra üle järele mõtelnuna, jõudsin järeldusele, et ei ole hea, kui sihukesed asjad kogemata kipuvad juhtuma. Vahetasin purje uuesti 3,5’se vastu välja.

Tegin veel mitu triipu merele ja tagasi, ja seekord tegin juba tahtlikult back‘i katseid. Tuule tõstis nii kõvaks ja laine nii suureks, et 85/3,5’ga sõitmiseks jäi mul oskustest puudu. Sain veel ehedas pesumasinas korraliku ujumistrenni ning läksin siis kaldale ning sisustasin aega fotoreportaaži tegemisega. Algul 35mm  analoog-kaameraga (homme selgub, kas midagi välja ka tuli, igaljuhul lahe kogemus). pärast pildistasin digikaga, olles ise vees otse sündmuste keerises. Oli super tripp Hiiumaale ja ilm oli ka super. Isegi kui sõita ei mõista, oli lahe kaldalt vaadata.

Hetkel siis üksnes digiga tehtud pildid. Katsun lähipäevil muud fotod ka ära ilmutada.

fotograaf: Jaanus Ree
surfikoht: Ristna