Pozo lainesõiduvõistluse finaal kahe kaameraga

taavi kirjutas on Wednesday Jul 29, 2009 rubriigis videod

Boardseeker on Pozo lainesõiduvõistluse finaali video eriti hästi jälgitavasse formaati pannud. Midagi nii head ei olegi vist varem tehtud? Kommenteerib Ben Proffitt.

surfikoht: Pozo Izquierdo

nime järgi jõesurf, tegelikult ikka Vaikne ookean

taavi kirjutas on Wednesday Jul 29, 2009 rubriigis videod

Juba “vilksatavad” ka Quatro ja Goya 2010 aasta kamad.

surfikoht: Pistol River, The Rock

4x xt

jaanus kirjutas on Monday Jul 27, 2009 rubriigis jaanus, päevikud

Viimased neli päeva olen 11,0 xt ga veepeal käinud…

Reedel puhus võrdlemisi nõrk tuul ja kõrgusega oli mul suuri probleeme. Kuid allatuule kiirus oli Timoga võrreldes OK. Proovisin muuta träki asendit, kuid mingit muutust ei saavutanud. Lahe on see, et XT’d saab pumbata palju kauem kui tavalisest materjalist purje ja nii saab tuuleaukudest hästi läbi.

Laupäev oli muidu nagu reede koopia, kuid ilm oli tohutult muutlik. Korra jõudsin juba 10,0 rigada ja siis kukkus tuul täiesti ära. Kui tuul uuesti tagasi tuli, hirmutasid mind linna kohal laiuvad äikesepilved (kes teab mis seal all toimub). Lasin end teistel mõjutada ning läksime Timo ja Himmaga tagasi peale. Kohe tuli ka äike, peale mida oli jälle plekk. Panin asjad kokku ning läksin koju. Teised said väidetavalt õhtuni mõnusalt sõita. PS! Täna kõrgust endiselt ei olnud, kuid allatuul oli jällegi päeva parim osa 🙂

Pühapäeval ootasin pool päeva tuult. Lõpuks tuli Tallinna lahe kohale suur-suur pilv, mille all puhus. Imelikul kombel see pilv üldse ei liikunud 🙂 Jõudsin kamad kokku panna ning kolmveerand tundi väga vaikse (umbes 3-4 m/s) tuulega sõita.

Esmaspäeval puhus korralikult 8 m/s. Timo, Himma, Raivo ja Targo olid ka veepeal. Timo ja Himma panevad oma Z-uimedega ikka müstilist kõrgust. Mina ja Raivo saime üldiselt neile vaid kaugemalt lehvitada. Korra, kui laine korrapärasem oli, sain isegi sama kõrgust. Tagantjärgi mõeldes – võib-olla nad ei pressinudki vaid üritasid lihtsalt mu tuju parandada : ) ) Igal juhul, kui mul tol triibul hea kõrgus oli, siis pean eriti just lainest/chopist ilma lauda lendu laskmata üle sõitmist harjutama. Allatuul oli mul neist igaljul parem ja see tegi päeva toredaks. Isegi kaks katapulti ei suutnud mu tuju rikkuda.

Lisaks sõitsin nädalavahetusel veel mõlemal päeval 50 km rattaga.

müüa lainesurfiauto hinnaga 100 krooni

taavi kirjutas on Monday Jul 27, 2009 rubriigis pildid, reklaamid, uudised

See käis nüüd küll kiiresti… MÜÜDUD : )

Vurasin läbi paarist Tartu autolammutusest ja selgus mõneti arusaadav kuid ometi veidi kummaline tõsiasi – valitseb totaalne huvipuudus. 2000 krooni oli kõige parem pakkumine ja seegi tehti ilma oma mugavast tugitoolist püsti tõusmata. Arvestades, et juba üksnes võrdlemisi uued kummid + paagis olev bensiin on rohkem väärt, ei jäänud ma muidugi nõusse ja liigitasin ta ebaprofessionaalseks kaupmeheks või siis pigem professionaalseks nöörijaks. Ja seetõttu teen proovi järgnevaga:

Niisiis… müün 100 krooni eest “suhteliselt” vinks-vonks lainesurfiauto, mis viimased 7 aastat on pea kõikidel parematel Ristna- ja Vääna-päevadel mere ääres käinud ja kõiki trikke ning üldse kogu meie surfimelu oma silmadega pealt näinud.

Tingimused:

  • auto (koos purjekastiga) läheb sihtotstarbeliseks kasutamiseks
  • registriandmete muutmise eest tasub saaja (juhul, kui see midagi maksma peaks)
  • hinda võite lahkesti üritada alla- või soovi korral ka ülespoole kaubelda.

Auto (Ford Ka) on valmistatud aastal 1998 ja läheb seest käima. Katusel on kuulsate Z-uimede meistri Herkki Zuppingu valmistatud ülikiire purje-kast Packline Surf 65, mis mahutab 4 wave-purje ja -masti ning 2 poomi, kalipso ja muud pudipadi. Ülevaatus kehtib kuni mai 2010. Läbisõit on 171000 km (ei ole juurde keritud).

Pilt on illustratiivse tähendusega. Tegelik toode – koguhinnaga 100 krooni – erineb praeguseks mõnevõrra ideaalmaastikust. Täpsema info saamiseks kirjuta palun aadressil taavi@maui.ee või helista 5040761.

Soovi korral võin ka müüa purje-kasti ilma selle küljes oleva autota hinnaga 1500 krooni.

fotograaf: Taavi Tiirik
surfikoht: Agger

Kirjutasin piltide vaatamisest tekkinud esmase jahmatuse leevendamiseks veidi juttu ka. Mõned läbivad roosteaugud on, nagu piltidelt näha. Esiklaas on mõradega ja nendega enam ülevaatuselt naljalt läbi ei saa. Parem esituli on saanud ajahamba käest pureda ja ei anna enam hästi massi. Parem lähituli seetõttu ei põle. Mu tuttav autoelektrik ei olnud enam nõus seda putitama ja soovitas uue tule osta, mida ma ei ole veel kuidagi raatsinud teha. Ja täna pidaski politsei mind kinni ja palus lahkesti, et ma selle korda teeksin, kui koju jõuan. Uksed käivad nipiga : ) parempoolne avaneb puldist, aga kinni läheb ainult võtmega. Vasakpoolne avaneb ainult seespoolt. Tagumine luuk ei avane üldse (seest näpitsatega saab), sest keegi nupumees proovis sisse muukida ja lõhkus tagumise luugi luku ära. Kummid on aastaringseks kasutamiseks ja väga mõnusad. Ostsin eelmisel suvel. Ah jaa – raadio ja kassetikas on ka amortiseerunud.

Oh, ma võiks tegelikult veel üht-teist kirjutada, aga sellest vist piisab. Meisterdamist on, ühesõnaga.

Pozo kutsub, oi kuidas kutsub

taavi kirjutas on Monday Jul 27, 2009 rubriigis videod

surfikoht: Pozo Izquierdo

sõidupäevad

jaanus kirjutas on Thursday Jul 23, 2009 rubriigis jaanus, päevikud

Peale surfilaagrit oli meil kaks päeva mil puhus. Neist esimesel otsustasin Vääna kasuks. Kohale jõudes rääkis Andres kuidas tuult pole ning kõik mööda liiva kõndides tagasi koju krüssavad. Otsustasin siiski veepeale minna oma 5,0 ning laenatud 98l freewavega. Üle väga pika aja sain jälle veivikaga sõita ja sellega lainest alla keerates oli ikka jumalik tunne. Lained olid mõnusad, kuid kahjuks oli tuult vähe ning ka mina sain tükk aega koju jalutada. Vahepeal proovisin ka lainelauda. Päris keeruline oli välja saada – füüsiliselt raske, kuid lainega kaldaletulek vääris seda. Mis sellest, et ei suutnud ennast korralikult laual püsti saada. Eestis on lainelauasõiduga tegelemine ikka väga raske võrreldes Hispaaniaga.

Teisel päeval puhus vist Eestis igal pool mujal kui Pirital. Ühel hetkel aga saabus ka sinna tuul (1,5h) ning kogu selle aja sõitsin formulaga Niine poolt sissepandud rada. Kiirust, nurka ja tervist polnud. Kui veel vihma ka sadama hakkas läksin ära kaldale.

Kolmandal päeval puhus, kuid otsustasin jalgratta kasuks lootes, et kehale aeroobset koormust andes kaob väsimus ära (pole veel surfilaagrist üle saanud). Pärast käisin Raekoja platsil petangi mängimas 😀

Graham Ezzy Guinchos

taavi kirjutas on Wednesday Jul 22, 2009 rubriigis videod

surfikoht: Guincho

surfilaagri laupäevased pildid

jaanus kirjutas on Monday Jul 20, 2009 rubriigis pildid

minu esimene võistlus

fotograaf: Jaanus Ree
surfikoht: Roosta

SUPi aeg

fotograafid: Liis Härmson, Jaanus Ree
surfikoht: Roosta

tšill

fotograaf: Jaanus Ree
surfikoht: Roosta

laste autasustamine

fotograaf: Jaanus Ree
surfikoht: Roosta

Brasiilia muusika

fotograaf: Jaanus Ree
surfikoht: Roosta

veel õhtuseid pilte

fotograaf: Jaanus Ree
surfikoht: Roosta

Pilte saab tellida ka raamitult, A4 formaadis, hinnaga 125 krooni tükk. Huvi korral saatke mulle pildi iselmoomustus aadressile jaanus@maui.ee

surfilaagri reedesed pildid

jaanus kirjutas on Monday Jul 20, 2009 rubriigis pildid

pildid rannast

fotograaf: Jaanus Ree
surfikoht: Roosta

pildid merelt

fotograaf: Jaanus Ree
surfikoht: Roosta

lapsed

fotograaf: Jaanus Ree
surfikoht: Roosta

õhtune tšill

fotograaf: Jaanus Ree
surfikoht: Roosta

veel õhtuseid pilte

fotograaf: Jaanus Ree
surfikoht: Roosta

Pilte saab tellida ka raamitult, A4 formaadis, hinnaga 125 krooni tükk. Huvi korral saatke mulle pildi iselmoomustus aadressile jaanus@maui.ee

Järgnevatel päevadel ilmub maui.ee lehel veel hulgaliselt Nivea Surfilaagris klõpsitud pilte.

Goya lainesõidupuri W3D sai kiita

taavi kirjutas on Friday Jul 17, 2009 rubriigis reklaamid, uudised

Boardseeker testis 5,3 ruuduseid jõulisema veoga wave purjesid ja [cref goya-sail-w3d-2009 Goya W3D] kohta lausuti nii ilusaid sõnu, et need väärvivad lausa eraldi esiletõstmist : )

“The Goya W3D was a favourite amongst our test Clones. Not the most powerful sail in this test but arguably the best wave sail. It feels light in the hands, manoeuvrable and lot of fun to use.”

Loe lähemalt…