Väänas +7 kraadi

taavi kirjutas on Monday May 24, 2010 rubriigis päevikud, taavi, videod

Kui ikka iga päev tuuleprognoose ei vaata, siis võib vabalt hea Vääna-ilma maha magada. Seekord läks õnneks.

Pühapäeval käisime Tige ja Pennyga Topu vabastiiliparadiisi soojas vees sulistamas ja purjelauasõitu propageerimas. Õhtul olin juba tagasiteel Tartusse, kui Penny helistas ja käskis uuesti Tallinnasse kobida. Täitsa eikusagilt tekkis päris kobe laineprognoos.

Kuna Battery on nüüd kõik patarei-probleemid meie eest kenasti ära lahendanud, siis enam seda hirmu ei ole, et kaamera patakad liiga ruttu tühjaks saavad. Enne saab hoopis mälukaart täis : ) Täna püüdsin purki ka üsna hariva veestardi õppevideo, milles esmalt kukun parempoolses rannas vahuse laine pealt hüpates küljega vastu poomi ja siis keerutan seal lainetes nagu vurr umbes 2 minutit ja proovin veestarti teha. Iga kord kui purje jälle enam-vähem veest välja sain, sõitis järgmine laine üle ja olingi alguses tagasi. Seda veestardi-videot ma teie aja säästmiseks küll üles ei pane : ) Kroonika huvides valisin hoopis päris päeva algusest ühe lainete otsimise koha.

Hiljem kerisid lained ca. 2 meetriseks, kuid nii pisikesi lainurk-objektiiv nagunii välja ei näita. Oi oli mõnus päev.

surfikoht: Vääna-Jõesuu

Fuerte – 5 pluss

taavi kirjutas on Monday May 17, 2010 rubriigis videod

“It’s starting by a T, the name. It’s easy now…”

taavi kirjutas on Wednesday May 12, 2010 rubriigis videod

Ja siin videos on ka hea põhjus uue sildi lisamiseks : )) Kui leiate maui.ee lehelt mõne koeravideo, millel veel silti küljes ei ole, siis andke palun märku. Pildigaleriid sobivad ka.

Ben Proffitt Kaplinnas

taavi kirjutas on Tuesday May 11, 2010 rubriigis videod

esimene Ristna-päev

taavi kirjutas on Saturday May 1, 2010 rubriigis päevikud, taavi

Oi kui hea oli jälle üle pika aja täiesti arusaadavate lainesettidega sõita, ja päris mõnus oli ka Ristna-lagendikule lauspäikese kätte jõudmise tunne. Ma kobisin üsna kohe sooja päikese kätte magama ja Eiko hakkas oma laual jala-aasasid ringi sättima, et mõnusam veivata oleks. Läbi pool-une kuulsin veel tuttavat jala-aasade reguleerimisega kaasas käivat krõbinat… ja ärkasin umbes tunni pärast. Sai parem küll : )

Igasugu üllatusi jagus tänasesse päeva mõnusalt palju. Näiteks sellist asja, et prognoosi järgi täpselt õigel ajal kohale kihutav pilvemassiiv tuleb isegi rohkem kui läänest, aga tuul puhub endiselt edelast, ei ole ma vist kunagi varem näinud. Pilvede liikumise suund ehmatas korraks ära küll. Mõtlesime Eikoga tõsiselt, et saame aasta esimese korraliku dünamo. Aga ei – tuul jäigi edelast puhuma.

Sõitsime vist tiba alla 2 tunni ja lainetas päris mõnusalt. Ma nägin hüljest ka, kes alguses lihtsalt ujus ja uudistas – pea kõrgel veest väljas – ja siis surfas lainega kalda poole. Ikka on hea teada, et keegi on sinuga samal lainel ja teab mis on hea.

Ja meeldetuletuseks kõikidele teistele sõltlastele, kes te täna Ristnasse tulla ei saanud – need on need puud, mille vahelt te iga kord Ristnasse jõudes merd piilute. Näete, nad juba ootavad väga.

fotograaf: Eiko Roomet