Penghu @ Taiwan

taavi kirjutas on Saturday Oct 10, 2020 rubriigis surfikohad

Tanel Põld kirjutas Taiwanil. Suur aitäh maailma avardamise eest!

Olen viimased talved veetnud Taiwanis, Penghul ja panin lühikese kirjelduse kokku… ehk pakub veel kellelegi huvi.

Penghu, Taiwan

Üks päriselt tuuline koht!

Tuuleperiood on oktoobrist märtsini. Oktoober veel päikseline ja lühike kalipso või shortsid isegi ok. Vesi soe, paljajalu täiesti ok, aga NE tuul kisub talve edenedes jahedaks ja taevas pilvisemaks, siis on 4mm kumm mugav.

Hooajal on tuul ca 30 – 50 sõlme, ühtlane. Ehk siis 3.0, 3.5, 4.0 peaks enamikel juhtudel piisav olema. Ilmselt üks parim tugeva tuule spot maailmas.

Kui lennata Taiwani kamadega koos on mõistlik minna läbi Kaohsiungi või Taichungi, siis ei pea Penghule pääsemiseks lennujaama vahetama. Lennuühendus Penghu (Magong) <->Taiwan on väga hea. Laud ei pruugi kohaliku lennu pagasisse mahtuda, aga siis saadetakse transalennukiga.

Hea koht purjelaudurile elamiseks on Liquid Sport Penghu, seal käib peamine hängimine. Rendikas on neil kah olemas, ainuke saarel, värsked Severne ja Starboardi kamad. Perenaine teeb suurepärast Taiwani sööki ja õlut saab lähedal asuvast sevenilevenist ööläbi.

Ei ole piltilus palmisaar vaikses ookeanis, kus sesside vahel saab rannas pikutada ja vastassugupoolt vahtida, aga hard core purjelauduritele suurepärane valik.

Kohalikud on super lahked, kuritegevus puudub.

Peamised lainespotid (vt kaardilt):

Longmen
Kes mõlemat külastanud ütleb, et umbes nagu Pozo ainult, et tuult on rohkem.

Bird Island
Mine ainult koos kohalikega. Ca 7 km sõit üle mere. Ilusad pikad liinid ja lihtsasti sõidetavad. Kõrgus vast üle masti, aga eks oleneb tuulest.

Siledat vett leiab kah Penghul piisavalt, et friistaili ja slalli ja muud omapärast teha.
RS:X 35 sõlme, ei olnud ilus vaatepilt, ainult kohalikud lõpetasid 🙂

https://www.windguru.cz/506083


Paar pilti kah kohalikest, Alex ja Howard.

Polakow at Cloudbreak, Fiji

taavi kirjutas on Wednesday Aug 28, 2013 rubriigis surfikohad, videod

surfikoht: Cloudbreak

Goya, Quatro ja MFC peakorter Hawaiil

taavi kirjutas on Monday Nov 21, 2011 rubriigis surfikohad, uudised, videod

Mõnus ülevaade Goya/Quatro/MFC peakorterist ja inimestest seal sees. See eraldi ruum, kus nad JP ja Starboardi kleepse hoiavad, oli päris lustakas. Ja järgmises osas näidatakse ehk Quatro/Goya kontorit ka : )

surfikoht: Quatro International, Goya Windsurfing

Vienna – Under the bridge

taavi kirjutas on Saturday Sep 3, 2011 rubriigis surfikohad, videod

Viinis on mõnus vabastiilikoht otse keset linna.

surfikoht: Under the bridge

El Puerto de Santa Maria, Cadiz

jaanus kirjutas on Tuesday Apr 28, 2009 rubriigis pildid, surfikohad

See koht sobib eelkõige slaalomi või mõne muu rajasõidu harrastajatele. Aegajalt on ka võimsaid laineid, kuid ideaalsed lainesõidutingimused puuduvad. Siiski, väga edukalt saab harrastada ka lainelauasõitu. Temperatuur sõltub tuulesuunast ja on väga erinev. Suvel on Levantega, mis puhub idast, umbes 35 kraadi ja läänest puhuva Ponientega umbes 25 kraadi sooja. Talvel vastavalt ca. 25 / 15 kraadi. Kevadel kohaloldud 19 päevast olid 19 tuulega – tõsi küll, kolmel päeval oli nõrk formula-tuul. Neljal päeval sai sõita pisikeste 4-5 m2 purjedega, ülejäänud olid mõnusad slallipäevad tuulega 7-8 m/s. Kolmel päeval puhus Levante (soe, natuke pagiline, tugev maatuul), 16 päeval puhus Poniente (ühtlane meretuul). Kuna tegemist on suhteliselt suletud lahega, on veetemperatuur lähedalolevate sõidukohtadega (Tarifa, Canos de Mecca, Bolonia) võrredles soojem.

fotograaf: Jaanus Ree
surfikoht: El Puerto de Santa Maria

Purjelauaga vetteminekuks on üldiselt kaks kohta, kuigi ka alternatiivid on võimalikud:

Neist esimene on jahtklubi “Puerto Sherry” mida peetakse kohalikuks surfiklubiks. Rigada saab rohelisel vaibal, pärast sõidupäeva saab kamada mageda veega ära pesta ja varustust luku taga hoida (avatud 10-14 ja 15-20). Kui kamade “kuuri”-panemisega hiljaks jääd ei huvita see kedagi. Seetõttu soovitan riideid mitte kuuri jätta, muidu võib juhtuda, et pead kalipsos koju jalutama (kamad saab siis kaatritesse katete alla peita). Vetteminekuks on betoonist kaldtee, mis asub lainete eest kaitseks mõeldud kivimüüride vahel ja seal on põrkav ning pagiline tuul. Poniente puhul saab tihti näha kuidas välja merele ja tagasi kaldale lihtsalt ujutakse koos purjelauaga.

Teiselpool linna asuvas ilusas Valdelagrana liivarannas käivad kohalikud väikeste asjade ja lohedega sõitmas. Seal saab rigada kivisillutisest tehtud promenaadil ja sügavaks läheb võrdlemisi kiiresti. Rand on avatud Poniente’le. Levantega on seal maatuul ja siis käiakse speed’i sõitmas.

Linnas on mitmeid vaatamisväärtusi: loss, härjavõitlusareen, kirik, ilus rannapromenaad. Tore oli see, et randa ja linna lahutab korralik park, kus palava ilmaga külmadel kivipinkidel varju saab otsida. Mõnes kohas on isegi avatud wifi.

Kasulik on hispaania keelt osata. Mitmel korral tuli välja, et vaatamata inglise keele oskusele seda lihtsalt ei räägitud. Parim oli siiski see kui tellisin hispaania keeles Queso burgeri ja sain kaks saia ja juustutüki. Ei julgenud sealt restoranist endale rohkem süüa tellida ning läksin järgmisesse, kus palve peale “chicken please” serveeriti hoopis kala.

Kohalik ööelu tasub kindlasti vähemalt korra läbi teha. Kõigepealt populaarne ühiskondlik…, mis on mõeldud odava alkoholi tarbimiseks ja sõpradega kokkusaamiseks. Edasi pubidesse ning hiljem klubidesse.