Big Bay on ikka päris pisike

taavi kirjutas on Monday Dec 31, 2012 rubriigis päevikud, taavi, videod

Video peab olema lühike, aga lööv. Head uut aastat!

surfikoht: Big Bay

jälle botaanikaaias

taavi kirjutas on Saturday Dec 29, 2012 rubriigis päevikud, taavi, videod

See lugu on järg meie Whitsand-i esimesele ja teisele sõidupäevale. Ilma nende eeldusaineteta ei oleks tulnud kolmandat – minu senise purjetajakarjääri kõige põnevamat päeva. Minul igatahes on nüüd oma Jaws-i kogemus olemas : )

Need paar lainet siin videos on tähtsad seetõttu, et vaatamata tugevale konkurentsile, sattusin ma mõnel korral (täiesti juhuslikult?) just sellesse kõige õigemasse kohta. Lohedega ja suuremate purjedega tüüpidel on siin muidugi tohutu eelis, minusugustel tiksujatel on aga lainete püüdmine paras peavalu. Tuult lihtsalt ei ole, ja kui ongi, siis on see valest suunast : ))) Sellest, et end kusagil taga kaugel glissi ajad, pole ka alati abi, kuna lõpuks on laine sinust ikkagi kiirem. Lihtne õpetussõna on, et tuleb olla täpselt õigel ajal õiges kohas : ) Ainult et seal õiges kohas on peale sinu veel terve kamp teisi, sama lainet ootamas.

Ah jaa, seda ka, et kui tunned, et valitud laine ikka ei olnud see kõige õigem, et järgmine oleks ehk parem valik, siis pole eriti tark kohe ringi keerata ; ) Siin lähevad kamad käest ikka hulga kergemini kui Hiiumaal. Ja lõpetuseks – tagasi kaldale saab ikka jälle ainult lainete abil, tuule peale ei maksa eriti loota. Mõnus. Ja ühendage kõlarid ka.

Tänasega sai juba kolm päeva kestnud loodetuulte periood – LAV-i eriti magus kompvek – mõneks ajaks läbi, aga ehk tuleb sellist ilma peagi veel.

surfikoht: Whitsand, Crayfish Factory

Whitsandi floora ja fauna

taavi kirjutas on Friday Dec 28, 2012 rubriigis päevikud, taavi, videod

Täna oli eriti keeruline sõita. Need ilusad lained, mis kaldalt vaadates täiesti regulaarsete liinidena tekkisid ja murdusid, said ühel hetkel lihtsalt otsa. Või mis ilusad lained – kogu ranna vasakpoolne osa, kus eile sõitsime, oli üks suur valget värvi closeout. Lainetas küll endiselt, kuid sõidetavaid liine enam ei tekkinud. Ma ei tea millest see, kas sai mõõn läbi vms? Lained on siin kiired ja kuna tuult oli nii napilt, ei saanud ma pooleteise tunni jooksul mitte ühtegi lainet kätte. Sõitsin lihtsalt meeleheitlikult edasi-tagasi ja vahel ujusin pikalt, et veestarti teha. Õnneks siin igav ei ole – hülgeid on palju ja muidugi neid kaheksajalgu : ) Nägin küll, et teised sõitsid kõik vahetult kalda all meetrises murdlaines, aga see mind ka nagu ei tõmba. Ootasin oma suurt setti.

Ja kui tuult “veidi” juurde tuli, avanes mu ees Whitsandi botaanikaaia uks ehk siis need parempoolsed lained. Eksperimenteerisin seal mõnuga, nagu näha, ja vahel läksin ka liiga sügavale sinna metsa : )

surfikoht: Whitsand, Crayfish Factory

Whitsand oma tagurpidi tuulega

taavi kirjutas on Friday Dec 28, 2012 rubriigis päevikud, pildid, taavi, videod

Aeg-ajalt puhub siin millegipärast tuul teiselt poolt ja siis kolivad kõik Cape Townist 60 km lõuna poole Whitsandi, et nautida puhangulise maatuulega veivamist. Jaan võlus fotokast eriti mõnusad pildid välja.

surfikoht: Whitsand
fotograaf: Jaan Raivet

Levi @ Walls of Perception

taavi kirjutas on Thursday Dec 20, 2012 rubriigis videod

surfikohad: Hookipa, Jaws

KT

taavi kirjutas on Thursday Dec 20, 2012 rubriigis uudised, videod

“Quatro shaper Keith Teboul shows us surfing is the essence of our sport. Keith has been instrumental in revolutionizing the modern waveboard. Check out quatrointernational.com to grab a new toy under your feet and enjoy the limitless fun on the water”

KT Shred from levi siver on Vimeo.

surfikoht: Hookipa

pisikese lainega Melkbos

taavi kirjutas on Saturday Dec 8, 2012 rubriigis päevikud, taavi, videod

Ka täna oli õpetlik päev. Jaan õppis ära selle, et uue kardaaniga on parem sõita kui vanaga, ja ma sain loodetavasti selgeks, et kaamera veekindel luuk tuleb korralikult kinni panna. Muidu läheb pilt kohe uduseks ja varsti ei filmi enam üldse. Aga mõned klipid õnnestus mälukaardilt ikkagi päästa. Penny, ole hea ja vaata, ma tegin veidi sponsor-reklaami ka TeamVOSA’le. Äkki tood uue kaamera?

surfikoht: Melkbos