Yzerfontein

taavi kirjutas on Saturday Jan 26, 2013 rubriigis päevikud, taavi, videod

Käisime jälle Yzerfonteinis, kuid laine oli seekord pisike. Eredaid momente muidugi oli, aga tänane reis kahvatas siiski nädalataguse erakordselt mõnusate lainetega Yzerfonteini-päeva ees. Peaks homme uuesti proovima! Ainuke julge, kes teisele poole kive veidi ilusamatesse lainetesse taipas minna, oli Jaan. See laine, millega mina ka peaagu teisele poole oleksin pääsenud, tundus kuidagi kahtlane ja lõin lõpuks ikka põnnama. Vaatasin küll aeg-ajalt, et üks roheline puri lustib seal, aga jahedas vees mu mõte ikka kõige paremini ei tööta ja mõistus lihtsalt keeldus tunnistamast, et see võiks Jaan olla. Ja Penny ka areneb : ) Seekord võttis ta juba õige laua kaasa : )))

surfikoht: Yzerfontein

samad sõnad

taavi kirjutas on Wednesday Jan 23, 2013 rubriigis päevikud, taavi, videod

Penny vaatas videot ja imestas, et miks kõik on aegluubis. Aga mis teha, siin on vahel tuul selline, et isegi kiiresti tiksuda ei saa : )

Aga kes muidu ei viitsi vaadata ja kaasa elada, siis siin videos on üks korralik aerial ka… maandumisega laine ette siledale. Lubasin küll, et ma Sunsetis enam aerial’e ei proovi, aga pisikesest lainest polnudki nii hirmus ega hull. Eelmisel korral sain aerialiga opile ja kargud kuueks nädalaks.

surfikoht: Sunset Beach

sellist ukerdamist…

taavi kirjutas on Monday Jan 21, 2013 rubriigis päevikud, taavi, videod

… pole ammu olnud. Justkui ei oskakski enam sõita. Kuid õhtused sunseti-värvid olid nii ilusad, et sõitsime pimedani ja naermist oli mõnusasti. Vaat selliste päevade jaoks kuluks ikka tiba suurem puri ära. Mitte ehk 4.7, aga 4.5 vähemalt. Samas ajaks see hea ja muretu 1 laua ning 2 purje seti sassi. Kõike head ei saa korraga.

Üks rohelise pryde purjega tüüp, mitte Jaan hahaa, hakkas täna õiendama, et ma võtsin tema laine ära, ja no mina ei tea kui viletsas lastetoas ja -aias tema käis, et ta lainereegleid siiani korralikult selgeks pole saanud, aga videost on kenasti näha, et ta tiksus minust veidi kõrgemal ja passis laineid, mina aga jibesin temast kaugemal väljas, ehk siis mere pool täitsa oma lainele ja olin selle laine peal kõvasti enne teda glissis. Ehk siis – olgugi, et ta oli minust veidike ülevalpool, oli see laine minu. Sellest vahejuhtumist innustatuna valisin taustaks õiendamisteemalise surfiloo, mida hoidsin muidu mõttes laupäevase Yzerfontein’i tarvis, mis on võrratu vasaku halsi lainekoht siit alla 100 km põhja suunas.

Hea ikka, et Penny viitsib sellise ilmaga vette ja sõitma ajada. Talle lihtsalt meeldib see 10 kraadi lähedane vesi nii väga : )

surfikoht: Sunset Beach

ootame laineid…

taavi kirjutas on Friday Jan 18, 2013 rubriigis päevikud, taavi, videod

Penny ja Liis vedasid mind vette, ega muidu poleks viitsinud vist minna hahahaa : ))) Tegelikult oli mõnus, ja 3.7 oli muidugi veidi üle mu jaoks ja kohe alguses sain poomiga hea litaka vastu küünarnukki. Liis tegi ilusaid pilte, kust on näha ka, kui tihe liiklus siin on.

surfikoht: Big Bay

õhtusessioon Big Bay’s

taavi kirjutas on Tuesday Jan 1, 2013 rubriigis päevikud, taavi, videod

Mõnus õhtusessioon eilsest veidi vaiksema tuulega. Kui tõusu haripunk läbi, läksid liinid ilusaks, aga kuna kõik profid tulid ka vette, oli suurtemate settide lainete ja ka kaldale lähemal olevate hüppelainete peal paras tunglemine. Päeva elamuse sain ühe suure setiga välja minnes. Meelitasin end neljast järjestikusest järsust lainest vahetult enne murdumist üle, iga kord jalaluude pärast muretsedes, ja viienda ning kuuenda laine saingi kaela. Kahju et siis kaamera sees ei olnud. Nüüd, kolm tundi hiljem, on video juba üleval ja puha, aga kui pead kallutan, niriseb ninast ikka veel soolast vett : )

surfikoht: Big Bay