intervjuu Taty Frans’iga

kris kirjutas on Sunday May 31, 2009 rubriigis uudised

Seekord esitas Maui Sails’i tiimisõitjale Taty Frans’ile küsimusi continentseveni meeskond. Intervjuu leiad siit.

Vente, NP Baltic Cup’i esimene päev

jaanus kirjutas on Saturday May 30, 2009 rubriigis jaanus, päevikud

Päeva esimeses sõidus puhus tuult täpselt 9,8le. Sõit õnnestus päris edukalt kuni avastasin, et unustasin ühe märgi võtmata. Ei hakkanud teisi petma lootuses, et äkki ei pandud tähele. Tegin kannaka ning läksin võtsin selle märgi ära. Kaotasin korralikult kohti kuid jäin ausaks.

Teise sõidu stardis, 3 sekundit ennem stardipauku, kaotasin kontrolli. Õnneks suutsin katapulti vältida. Küll aga jäin teistest tunduvalt allapoole st. segatud tuulde ja mu niigi nigel krüss oli veelgi raskem. Allatuules aga suutsin kohti noppida. Nii head allatuult pole ammu olnud.

Kolmas sõit oli peaaegu teise koopia. Krüss on endiselt jama… Tuult oli rohkem. Ühel hetkel vaatasin, et ees on veel tugevam pagi. Vastupidiselt tavalisele otsustasin teha paudi ning sellest tuuletäiendusest loobuda. Päeva kõige õigem otsus. Viimane pagi viskas nii mõnegi tugeva mehe katapulti. See oli mu päeva parim sõit. 22. koht.

Tore, et märgivõtmised tulid võrdlemisi täpselt välja.


fotograaf: Johannes Kaju
surfikoht: Vente

Defi Wind 2009

jaanus kirjutas on Thursday May 28, 2009 rubriigis uudised

Kahjuks sel aastal Defi Wind nimelisel võistlusel tuult ei olnud 🙁 Starti ootas 900 inimest, isegi legendaarne Robby Naish oli valmis vette minema. Järgneval aastal soovitakse üritus läbi viia 1000 osavõtjaga.

Aegna maratoni peaproov

jaanus kirjutas on Thursday May 28, 2009 rubriigis jaanus, päevikud

Täna läksin Piritale Leedu võistluse jaoks asju kokku pakkima. Kurbusega vaatasin, kuidas inimesed Pirital kamasid katusele tõstsid, et Püünsisse võistlema minna. Olin enam kui kindel, et ma ise veepeale ei lähe – slallikad on paranduses. Ootamatult sain Martinilt laenuks Starboardi 85l isonicu ja 6,2 rs:6 slallika. Eesmärgiks võtsin Püünsi “Papa Slalli” võistluse. Pele paari soojendushalssi pidin tõdema, et formula trennidega on väikeste kamade tunnetus võrdlemisi kadunud. Kui Pirital oli tuul väga OK, siis alates kuulimunast läks asi kahtlaseks. Veidike veel ja saimegi 30 minutit tiksuda (mis oleks üks Aegna maraton ilma tiksumata?) Kuna kaugelt paistis tuul tulevat, jäi vöör endiselt Püünsi poole.

Püünsi basseinis olid märgid juba vees. Peale paari jibe-katset panin tähele, et kohe-kohe algabki paljuräägitud “Papa Slalli” sõit. Tegin stardi kaasa. Sain minema peale Hardcore, Raoul minust pealpool tuult. Esimeses märgis leotasin purje, kuid siiski suutsin järgneval sirgel Aivarile ülestuult sõita ning tuule ära varastada. Hunnik roppe sõnu tuli 🙂  Ega see ilus minust ei olnud, polnud ma ju registreerunudki. Raoul oli juba väga kaugele eemale jõudnud selleks ajaks. Edasi võtsin tagasihoidlikult (loe: ei suutnud ennast käima pumbata) ning lasin Aivari mööda (loe: tema suutis glissi saada).

Tagasiteel oli õnneks ühtlane, võrdlemisi tugev tuul. Kuid laine oli keeruline. Jalad väsisid ära ja lisaks hakkas ka külm. Kindlasti aitas kaasa ka tühi kõht. Piritale jõudsin täpselt siis, kui avamerejahtidele anti stardisignaale. Paiknesin tol hetkel stardialas. Lainest polnud seal mitte kui midagi järgi. Paras pudru. Kuna liiklus oli päris tihe, suutsin nii mõnegi purjekaga napika teha.

Paar minuti hiljem istusin juba soojas saunas. Kokku täna 2,5h non stop slalli (va. 30 min. tiksumist) Tänud Martinile kamade laenamise eest!


fotograaf: Karmo Kalk
surfikoht: Püünsi

kätte jõudnud suvi

jaanus kirjutas on Tuesday May 26, 2009 rubriigis jaanus, päevikud

Peale pühapäevast raju võistluspäeva kaotasin organismist liiga palju vedelike ja üleüldse tekkis “mõnus” ületreenitus. Seetõttu võtan hetkel kõike väga rahulikult ning üritan maksimaalselt taastuda, et saaksin Baltic Cupil oma parima anda, või kui mõnel imelikul põhjusel sinna ei jõua siis Tartu rattarallil. Igal juhul on teada, et nädalavahetusel ootab ees järjekordne jõupingutus. Täna tegin koos Henriga tunnikese rattasõitu – mina maantekaga ja tema maastikurattaga mul tuules. Keskmist kiirust hoidsime 30 km/h peal.  Tore päikesepaisteline päev oli. PS! sõitsime Püünsi rannast ka mööda. Veetase on ikka väga madal.

eestikate teine päev

jaanus kirjutas on Sunday May 24, 2009 rubriigis jaanus, päevikud

Hommikul oli võrdlemisi vaikne ja rigasin 10,7 valmis. Viimasel hetkel tõstis päris korralikult ja starti lükati edasi. Kiiruga rigasin 10,7 maha ning 9,8 üles. Esimene sõit läks mul hästi – kõik märgid võtsin täpselt ning suuri vigu meelde ei tulegi.

Teise sõidu start läks metsa. Otsustasin vasaku halsi kasuks ning pidin pea kõigile paremaga tulijatele teed andma. Üleval märgis tegin ka topelt paudid. Viimases märgis oli äge võitlus Timo ja Gunnariga. Timo sai ees minema, mina järgi ning pärast Gunnar.

Kuna teises sõidus tuul kukkus, vahetasin purje suurema vastu. Tuul aga tuli tagasi ning olin seetõttu liiga vägevas ülepurjestuses. Ülemises märgis mõtlesin, et teen kohe jibe ning lähen kalda alla, et ehk on seal vähem tuult. Purje kukutasin vette ning kaotasin tublisti aega. Merka muuli juures puhus ikka liiga palju ja ma ei suutnud jalgu küljeaasadesse suruda. Mõtetu üritus ühesõnaga. Kaotasin paar kohta selle “mõttevälgatusega”.

Neljandas sõidus olin taas 9,8ga, aga ka see puri oli liiga suur, track oli ka liiga taga. Tuult oli nii palju, et sisuliselt ei suutnud kusagile liikuda ja olin ilma igasuguse kiiruseta. Surriving missugune. Korduvalt mõtlesin katkestamisele, kuid nähes konkurente käega katsutavas kauguses, lasin siiski edasi nii safe variandis, kui vägagi võimalik, sest purje veest välja tõmmata ma ei oleks jõudnud.  Kaldal avastasin, et väga paljud katkestasid.

Kokkuvõtvalt sain Pirita Formula EMV etappi kergekaallaste arvestuses kolmanda koha : ) Üldkokkuvõttes 11s, Timo ja Raouli vahel.

… ei laineta : )

taavi kirjutas on Sunday May 24, 2009 rubriigis päevikud, taavi, videod

Twinniga üle vee sahistada oli mõnus. Lainet kahjuks ei tekkinudki : )

surfikoht: Ristna

eestikad Pirital

jaanus kirjutas on Saturday May 23, 2009 rubriigis jaanus, päevikud

Täna peeti formula eestikate esimene päev. Sõitsin vastavalt oma tasemele, mis tähendab, et tegin ka vigu mida oleksin pidanud vältima. Kaks sukeldumist keset sõitu olid andekad. Esimesel korral ei saanud jalga aasa ning panin katpuldi, teinsel korral sai jõud poole jibe pealt otsa. Hea oli see, et sain päeva lõpuks setingud paremaks – lühemad trapetsiaasad annavad ikka korralikult kõrgust juurde. Jagan praegu Himmaga 11ndat kohta. Homme tuleb tugev võitlus. Prognoos on pigem veivi kui formula oma 🙂

fotograaf: Johannes Kaju
surfikoht: Pirita

intervjuu UK Quatro sõitja Jamie Hancock’iga

kris kirjutas on Saturday May 23, 2009 rubriigis intervjuud

Maui.ee võttis ühendust hetkel UKWA lainesõidutuuri juhtiva Jamie Hancock’iga. Iiri etapi võitja ning Rhosneigr’i võistlusel teiseks tulnud Jamie vastas hea meelega meie küsimustele.

maui.ee: Hi Jamie, first of all congrats on your success at the UKWA tour! How did it feel to beat such guys like Skye, Horroks and Proffit in those epic conditions?
Jamie: Yea it was great, these guys sail all year round and compete on the world tour so to win it felt great! Despite generally ripping, they are also good competitors so to do well against them in competition is a mega bonus.

maui.ee: What do you have to say about the conditions in Ireland and do you think the weather favored your riding style?
Jamie: I think so, I love sailing in ‘down the line’ conditions but I guess most of the guys do. I had fun sailing, despite it being during heats, which definitely helps cause if your not enjoying it then its likely to show during your heats.

My boards also help a lot as they totally rip. It gave me a massive advantage with the wave riding as they can turn a lot tighter which gave me full confidence throughout the event.

maui.ee: What do you think, did the second place at Rhosneigr give you good chances to clinch the overall title?
Jamie: At the moment it leaves me 1st overall, so I guess I couldn’t be in a better position going into the final 2 events. But the others are close behind so there won’t be room for many mistakes. It will be close but I have everything crossed that I can win the title and I’ll be going to the events looking to win both.

maui.ee: Which gear did you use in the two competitions?
Jamie: I competed throughout both events on my 3.3m and 3.7m Gun Steel along with my 65 litre twin Quatro. They were both pretty windy events which proved tricky at times with it reaching over 50 knots!!

maui.ee: And finally, what is your view, are the twinfins here to stay?
Jamie: Yes. The twins are definitely helping people all round the world improve their wave sailing and I know that they have helped improve mine. But single fins are always going to have their place in a lot of conditions as it is most importantly about the shape of the board.

I know that the guys at Quatro are always looking to improve and provide better and better designs and shapes so I wouldn’t be surprised if ‘tri’ and ‘quad’ fins become a more common option. With guys like Levi and Keith constantly pushing the progression of board designs and styles, taking them from the shaping room to Hookipa, I’m sure we’ll see more and more new innovations. Whether they work better or not who knows. For now, I still have a lot to master with single and twin fins!!

lainetab, ei laineta, lainetab, …

taavi kirjutas on Friday May 22, 2009 rubriigis videod

Päris hea europarlamendi valimisreklaam Iirimaalt. Algab umbes nagu Eestis tehtud valimisreklaamidki, aga erinevalt nendest ei ole pärast kahju vaatamisele kulunud minutitest.

video: www.relentlessenergy.com