intervjuu Taty Frans’iga

kris kirjutas on Sunday May 31, 2009 rubriigis uudised

Seekord esitas Maui Sails’i tiimisõitjale Taty Frans’ile küsimusi continentseveni meeskond. Intervjuu leiad siit.

Vente, NP Baltic Cup’i esimene päev

jaanus kirjutas on Saturday May 30, 2009 rubriigis jaanus, päevikud

Päeva esimeses sõidus puhus tuult täpselt 9,8le. Sõit õnnestus päris edukalt kuni avastasin, et unustasin ühe märgi võtmata. Ei hakkanud teisi petma lootuses, et äkki ei pandud tähele. Tegin kannaka ning läksin võtsin selle märgi ära. Kaotasin korralikult kohti kuid jäin ausaks.

Teise sõidu stardis, 3 sekundit ennem stardipauku, kaotasin kontrolli. Õnneks suutsin katapulti vältida. Küll aga jäin teistest tunduvalt allapoole st. segatud tuulde ja mu niigi nigel krüss oli veelgi raskem. Allatuules aga suutsin kohti noppida. Nii head allatuult pole ammu olnud.

Kolmas sõit oli peaaegu teise koopia. Krüss on endiselt jama… Tuult oli rohkem. Ühel hetkel vaatasin, et ees on veel tugevam pagi. Vastupidiselt tavalisele otsustasin teha paudi ning sellest tuuletäiendusest loobuda. Päeva kõige õigem otsus. Viimane pagi viskas nii mõnegi tugeva mehe katapulti. See oli mu päeva parim sõit. 22. koht.

Tore, et märgivõtmised tulid võrdlemisi täpselt välja.


fotograaf: Johannes Kaju
surfikoht: Vente

Defi Wind 2009

jaanus kirjutas on Thursday May 28, 2009 rubriigis uudised

Kahjuks sel aastal Defi Wind nimelisel võistlusel tuult ei olnud 🙁 Starti ootas 900 inimest, isegi legendaarne Robby Naish oli valmis vette minema. Järgneval aastal soovitakse üritus läbi viia 1000 osavõtjaga.

Aegna maratoni peaproov

jaanus kirjutas on Thursday May 28, 2009 rubriigis jaanus, päevikud

Täna läksin Piritale Leedu võistluse jaoks asju kokku pakkima. Kurbusega vaatasin, kuidas inimesed Pirital kamasid katusele tõstsid, et Püünsisse võistlema minna. Olin enam kui kindel, et ma ise veepeale ei lähe – slallikad on paranduses. Ootamatult sain Martinilt laenuks Starboardi 85l isonicu ja 6,2 rs:6 slallika. Eesmärgiks võtsin Püünsi “Papa Slalli” võistluse. Pele paari soojendushalssi pidin tõdema, et formula trennidega on väikeste kamade tunnetus võrdlemisi kadunud. Kui Pirital oli tuul väga OK, siis alates kuulimunast läks asi kahtlaseks. Veidike veel ja saimegi 30 minutit tiksuda (mis oleks üks Aegna maraton ilma tiksumata?) Kuna kaugelt paistis tuul tulevat, jäi vöör endiselt Püünsi poole.

Püünsi basseinis olid märgid juba vees. Peale paari jibe-katset panin tähele, et kohe-kohe algabki paljuräägitud “Papa Slalli” sõit. Tegin stardi kaasa. Sain minema peale Hardcore, Raoul minust pealpool tuult. Esimeses märgis leotasin purje, kuid siiski suutsin järgneval sirgel Aivarile ülestuult sõita ning tuule ära varastada. Hunnik roppe sõnu tuli 🙂  Ega see ilus minust ei olnud, polnud ma ju registreerunudki. Raoul oli juba väga kaugele eemale jõudnud selleks ajaks. Edasi võtsin tagasihoidlikult (loe: ei suutnud ennast käima pumbata) ning lasin Aivari mööda (loe: tema suutis glissi saada).

Tagasiteel oli õnneks ühtlane, võrdlemisi tugev tuul. Kuid laine oli keeruline. Jalad väsisid ära ja lisaks hakkas ka külm. Kindlasti aitas kaasa ka tühi kõht. Piritale jõudsin täpselt siis, kui avamerejahtidele anti stardisignaale. Paiknesin tol hetkel stardialas. Lainest polnud seal mitte kui midagi järgi. Paras pudru. Kuna liiklus oli päris tihe, suutsin nii mõnegi purjekaga napika teha.

Paar minuti hiljem istusin juba soojas saunas. Kokku täna 2,5h non stop slalli (va. 30 min. tiksumist) Tänud Martinile kamade laenamise eest!


fotograaf: Karmo Kalk
surfikoht: Püünsi

kätte jõudnud suvi

jaanus kirjutas on Tuesday May 26, 2009 rubriigis jaanus, päevikud

Peale pühapäevast raju võistluspäeva kaotasin organismist liiga palju vedelike ja üleüldse tekkis “mõnus” ületreenitus. Seetõttu võtan hetkel kõike väga rahulikult ning üritan maksimaalselt taastuda, et saaksin Baltic Cupil oma parima anda, või kui mõnel imelikul põhjusel sinna ei jõua siis Tartu rattarallil. Igal juhul on teada, et nädalavahetusel ootab ees järjekordne jõupingutus. Täna tegin koos Henriga tunnikese rattasõitu – mina maantekaga ja tema maastikurattaga mul tuules. Keskmist kiirust hoidsime 30 km/h peal.  Tore päikesepaisteline päev oli. PS! sõitsime Püünsi rannast ka mööda. Veetase on ikka väga madal.