Kauli Seadi lühikokkuvõte Cabo Verdest

kris kirjutas on Saturday Feb 28, 2009 rubriigis uudised, videod

Valitsev lainesõidu maailmameister muljetab Cabo Verde võistlusest ja räägib ka, et kavatseb oma sõidustiili edasi arendada, lootuses, et kohtunikud seda ükskord väärilisemalt hindama hakkavad.

video: caboverdeworldcup.com
surfikoht: Ponta Preta

Josh Angulo vs. Kauli Seadi

taavi kirjutas on Thursday Feb 26, 2009 rubriigis videod

video: anguloboards.com by Tanja Nikolic
surfikoht: Ponta Preta

boardseekermag.com – sajas juubeliväljaanne

taavi kirjutas on Thursday Feb 26, 2009 rubriigis uudised

Boardseekermag’il sai valmis sajas number ja selle tähtsa päeva tähistamiseks valisid nad päris ägeda kaanepildi ; )

Josh Angulo vs. Kevin Pritchard

kris kirjutas on Thursday Feb 26, 2009 rubriigis videod

Josh’i ja Kevin’i arveteklaarimisest ilmus väga lahe videokokkuvõte. Kohe alguskaadritest on näha milline on vea hind Ponta Preta's.

video: anguloboards.com by Tanja Nikolic
surfikoht: Ponta Preta

Fuerteventura Wave Classic 2009

kris kirjutas on Thursday Feb 26, 2009 rubriigis uudised

Lainesõiduhuvilistele on käesoleva hooaja algus väga magus. Nüüd, kui Cabo Verde võistluse videod on juba pähe kulunud, algab järgmine võistlus – Fuerteventura Wave Classic, mille läbiviimiseks valiti viimasel ajal hiidlainete poolest kuulsaks saanud Fuerteventura põhjakallas. Osavõtjate hulgas on mitmed lainesõidustaarid, nagu näiteks Marcilio Browne, Klaas Voget, Jonas Ceballos, John Skye, Thomas Traversa jne. Võistlus kestab 28. veebruarist 10. märtsini.


foto: fuertewaveclassic.com

Cabo Verde supersession’i video

kris kirjutas on Wednesday Feb 25, 2009 rubriigis uudised, videod

Lõpuks ometi avaldati video Cabo supersession’ist. Maailma parimate arvates on Ponta Preta just õige koht vabastiilitrikkide harjutamiseks ; )

surfikoht: Ponta Preta

jääsurfi edendamiseks…

taavi kirjutas on Wednesday Feb 25, 2009 rubriigis uudised

… vahendame uudist Jääsurfi Euroopa Karikasarja Eesti etapist (WWEC 2009), mis toimub sel nädalavahetusel Haapsalus. Võisteldakse rajasõidus ja slaalomis. Oodata on välisvõistlejaid nii Lätist kui Soomest.

Tegemist on suhteliselt uudse ja lihtsa alaga, mis ühendab endas purjelauasporti ning jääpurjetamist. Jääpurjetamises teatavasti on eestlastel väga pikad traditsioonid ja eeskujulikud rahvusvahelised saavutused. Eesti madal rannikumeri ja suletud veesilmad pakuvad suurepäraseid tingimusi ala harrastamiseks. Kel purilaua sõit plaanis ära õppida, siis neile hea vihje – esimesed sammud jää peal proovides on oluliselt lihtsamad. Peale veerandtunnilist instrueerimist on pea igaüks võimeline sõitma asuma. Uudistajatele-huvilistele infoks, et reede pealelõunal on võimalik Haapsalu lahel jääsurfi proovida.

Loe lähemalt winterwindsurf.com lehelt.

fotograaf: Marcis Baltskars

formula edetabel uuenes

jaanus kirjutas on Wednesday Feb 25, 2009 rubriigis uudised

Värskelt avaldatud formula maailma edetabelit juhib ülekaalukalt Gonzalo Costa Hoevel (Maui sails / Exocet). Kindlasti väärib märkimist, et tabeli esisaja seas on kümme eestlast. Kõige kõrgemal kohal on 12ndal kohal paiknev Martin Ervin, temast 44 punkti kaugusel, 20ndal kohal asub Toomas Mölder. 45ndal kohal on Eesti noortest edukaim formulist John Kaju, vahetus läheduses (52. koht) temaga EM-il tihedas konkurentsis, kuid siiski punktivõrra edukam olnud Henri Kaar. Edasi tulevad Urmas Niine – 64. ; Gunnar Poltruk – 67. ; Alo Lätt – 72. ; Henry Himma – 78. ; Jaanus Ree – 84. ; Aivar Kajakas – 94. koht. Napilt on top 100st välja jäänud Timo Runge – 110. ja Alar Vettik – 125. koht.

Loe lähemalt formulawindsurfing.org lehelt.

fotograaf: Raivo Saarm

Cabo supersession ja intervjuu Anguloga

kris kirjutas on Monday Feb 23, 2009 rubriigis intervjuud, uudised

Suurepärasele Cabo Verde võistlusele pandi punkt lainesõidu piire kompava supersessioniga. Võistluste viimase päeva tingimused olid niivõrd head, et sõitjatele otsustati anda veel üks võimalus oma oskusi näidata. Best trick formaadis peetud võistluse võitis puhta takaga Graham Ezzy. Teise koha sai Ricardo Campello, kelle backloop off the lip, olnuks kindlasti päeva parim trikk, kui ta vaid oleks selle püsti jäänud. Kolmandaks tuli Marcilio Browne’i, kellel sarnaselt Campellole ei õnnestunud oma valitud trikki – air taka’t – maanduda.


foto: pwaworldtour.com

maui.ee’l õnnestus vahetult peale võistluste lõppu saada paar kiiret vastust Cabo Verde troonile naasnud Josh Angulolt.

maui.ee: Hi Josh, first of all, how does it feel to be back on top at your homespot?
Josh: It feels absolutely beautiful to be back on top here at Ponta Preta. It really is very very special to me and my country. It’s something that is hard to explain, but all I can say is you can really feel the love in the air.

maui.ee: Ponta Preta offered again some epic condition to run the first event of the 2009 wave tour. How much did the conditions favour youre style?
Josh: I actually felt the conditions in the second final favored Kauli, but in the end I sailed quite well and had a great day. I got relaxed and just did what I know how to do out there.

maui.ee: Which gear did you use in the finals?
Josh: I used the Chango 88 production and Maui Sails 5.7 Legend production.

maui.ee: Next time we will see you in Podersdorf, how motivated you are for the slalom tour?
Josh: I am very motivated, I’m going to test the Tr-5’s now.

Ponta Preta – võlutud paik

taavi kirjutas on Saturday Feb 21, 2009 rubriigis videod

See video on ühest Cabo Verde võistluste puhkepäevast, mil tuul oli liiga maalt ja purjega oli vette asja ainult tõelistel Ponta Preta laine asjatundjatel.

surfikoht: Ponta Preta