Vääna-Jõesuu

kris kirjutas on Monday Jan 12, 2009 rubriigis surfikohad, videod

Vääna on Eesti üks legendaarsemaid ja popimaid surfikohti. Suurepäraseid lainesõidu- ning hüppetingimusi pakkuv rand asub vaid paarikümne minuti kaugusel Tallinnast. Vääna on väga populaarne nii surfarite kui lohesurfarite seas, mis tähendab, et headel päevadel on liiklus üsna tihe. Kahjuks on see põhjustanud ka arusaamatusi, kuid lainesõidureeglitest kinni pidades peaksime kõik ilusasti hakkama saama.

Üldjuhul sõidetakse ranna vasakus nurgas, isiklikult soovitan kasutada kogu rannariba, sest erinevatel päevadel on laine kvaliteet kohati erinev. Ettevaatlik tasub olla paremas nurgas, kuna see on ainuke kivine koht ning metsatukk muudab tuule auklikuks.

Tänu ainulaadsele põhjareljeefile on Väänas lained väga pikad ja pakuvad tõenäoliselt pikimaid lainesõite Eestis.  Tuule koha pealt on Vääna aga pirtsakas.

  • Ideealne tuulesuund on W/SW, mis tekitab side/sideon tingimused. Samuti on tuul üsna stabiilne selle kursiga.
  • S/SW tuule puhul tekitab Vääna pankrannik tuuleaugud, mis võivad sõidust kas tõelise tüütuse, või üksikutel juhtudel, kui tuul püsib ühtlasena, ka ainulaadse päeva teha.
  • W/NW tuul on ühtlane, kuid ei paku enam nii häid tingimusi. Sellised päevad kipuvad pigem hüppamise tähe all mööduma. Kui sellele suunale liita veel suured lained, siis võib seal sõitmine päris keeruliseks osutuda. Igaljuhul on pesumasinas veedetud minutid garanteeritud.

Vääna rand on kultussurfikoht, kus paljud meist on teinud oma esmatutvuse lainetega. Elagu Vääna!

Ja nüüd üks südantsoojendav ja praegusesse aastaaega hästi sobiv tummfilm:

meeletu: Penny from TeamVOSA
surfikoht: Vääna