Püünsi

jaanus kirjutas on Tuesday Jan 13, 2009 rubriigis pildid, surfikohad

Püünsi on vaieldamatult Tallinna ümbruse, kui mitte Eesti populaarseim surfikoht. Parematel päevadel on seal raskusi parkimiskohtade leidmisega – peab ära mainima, et viimased on Viimsi valla poolt korralikult rajatud. Koht sobib  kõigile:

  • algajatele on eriti sobivad lõuna-läänetuuled mille puhul lainetus on minimaalne ning paljudes kohtades on võimalik jalgu maha panna. Pealegi on suur tõenäosus leida kaldalt, kollasest bussist, juhendaja.
  • freestyleritele ja slallisõitjatele sobib koht samuti oma sileda vee poolest – viimase tekitavad veealused kivid, mis küll lasevad tuulel ühtlaselt puhuda aga takistavad lainet.  Enne sõitmaasumist tuleb kindlasti enda jaoks selgeks teha kus on kivid. Kallite uimedega ei soovita ma sinna üldse minna!
  • wave – teatud tingimuste kokkulangedes on toodrite juures kuni 2m lained. Loe teammahe.ee lehelt.
  • speed – tugeva idatuule puhul on Püünsist võimalik sõita Aegna saare poole Lennart Meri nimelisse vabastiiliparadiisi, kus on peegelsile vesi ja ühtlane tuul. Kuna sinnasõit on maatuulega, tuleb kindlasti jälgida kõiki ohutusnõudeid.
  • formula – kuna Püünsi on suhteliselt madal ja kivine, siis siselahte ei soovita formulaga sõitma minna. Küll aga on tore vaadata kaugemalt kogu seda sagimist 😀

fotograaf: Jaanus Ree
surfikoht: Püünsi