Gonzalo Hoeveli esmamulje TR-5st

jaanus kirjutas on Sunday Jan 18, 2009 rubriigis uudised

Esimest korda vees 12m2 [cref maui-sails-tr5-2009 TR5-ga]. Tuult oli 5-13 sõlme. Glissisin tõeliselt kiiresti ja kogu aeg oli purjes piisavalt jõudu.

TR-5el on uskumatu low end. Kohe pärast glissi saamist sain laua uimele trimmida ja hakata mängima valikutega kas sõita nurka või kiirust. Tavaliselt hakkad sellise nõrga tuulega nurka taga ajama ja kaotad võimaluse  valikutega mängida.

Allatuulesõidu tunne oli päeva parim. Sain ajada laua servale ja sõita uime peal olenemata kas puhus 7 või 12 sõlme. Pryde’ga sõites oli see väga suur probleem – sõites 10,7ga sain minna ülestuult aga kaotasin oma eelise allatuules. 11,8 seevastu oli liiga raske mu lauale. Kokkuvõtvalt – pryde’ga sõites oli allatuul võitlus!

TR-5ga lasin purje poomist kõvasti järele ja kogu varustus tõusis kergelt veepinnale… siiani on muljed väga head…

Ei taha veel liiga palju sõnu teha kuna sain eile 12m2 purjega sõita vaid paar tundi. Tegin trenni koos Jimmyga, kes oli oma uue norsi purjega, ja teiste meestega kes olid pryde’dega. Olin selgelt neist kõigist kiirem, kuna mul oli õige trimm ja nenedel ei olnud – trimm on võtmesõna selliste nõrga tuule tingimuste puhul. Nüüd saan ma aru kuidas Dennis Little (Maui Sails’i sõitja) sarnastes tingimustes peaaegu et võitis eelmise aasta euroopakad.

So far so good..! Esmamulje on väga hea.

allikas: mauisails.com foorum

foto: miamiwindsurfing.com