Gonzalo Hoeveli esmamulje TR-5st

jaanus kirjutas on Sunday Jan 18, 2009 rubriigis uudised. Sildid: ,

Esimest korda vees 12m2 [cref maui-sails-tr5-2009 TR5-ga]. Tuult oli 5-13 sõlme. Glissisin tõeliselt kiiresti ja kogu aeg oli purjes piisavalt jõudu.

TR-5el on uskumatu low end. Kohe pärast glissi saamist sain laua uimele trimmida ja hakata mängima valikutega kas sõita nurka või kiirust. Tavaliselt hakkad sellise nõrga tuulega nurka taga ajama ja kaotad võimaluse  valikutega mängida.

Allatuulesõidu tunne oli päeva parim. Sain ajada laua servale ja sõita uime peal olenemata kas puhus 7 või 12 sõlme. Pryde’ga sõites oli see väga suur probleem – sõites 10,7ga sain minna ülestuult aga kaotasin oma eelise allatuules. 11,8 seevastu oli liiga raske mu lauale. Kokkuvõtvalt – pryde’ga sõites oli allatuul võitlus!

TR-5ga lasin purje poomist kõvasti järele ja kogu varustus tõusis kergelt veepinnale… siiani on muljed väga head…

Ei taha veel liiga palju sõnu teha kuna sain eile 12m2 purjega sõita vaid paar tundi. Tegin trenni koos Jimmyga, kes oli oma uue norsi purjega, ja teiste meestega kes olid pryde’dega. Olin selgelt neist kõigist kiirem, kuna mul oli õige trimm ja nenedel ei olnud – trimm on võtmesõna selliste nõrga tuule tingimuste puhul. Nüüd saan ma aru kuidas Dennis Little (Maui Sails’i sõitja) sarnastes tingimustes peaaegu et võitis eelmise aasta euroopakad.

So far so good..! Esmamulje on väga hea.

allikas: mauisails.com foorum

foto: miamiwindsurfing.com

6 kaasamõtet artiklile “Gonzalo Hoeveli esmamulje TR-5st”

 1. hardcore ütles

  Noh Jaanus! Nüüd on äkki sinust ka low-endi peal vastast. 2008 oli see sul nõrk koht, 2009 läheb tõeliselt põnevaks!!! Näis kas sa TR-5ga ka ülestõmbamisotsast kinni hoiad või jookseb see iseenesest… ;)Gonzalo on muidugi klass omaette, loodame et sulle see puri ka ikka sobib. Ilgelt tahaks juba vee peal proovida 🙂

 2. hardcore ütles

  Ja seda “Normally on such light stuff you go for angle and you can’t really play around…” tõlgendaks ma pigem nii, et nõrga tuulega läheb Gonzalo nurka taga ajama ning ei saa valikutega mängida. Aga muidu on hea tõlge!

 3. taavi ütles

  Aivar, ma tunnistan, et siin oli “keeletoimetajana” minu käsi mängus ja tõlkeviperused võid kenasti minu kaela veeretada : ) Mis ma ka sellest formulast taipan, eks!? Aga sinu hea tähelepanek viis arusaamiseni ja tegin tekstis paranduse. Aitäh!

 4. jaanus ütles

  2008 oli low end nõrk koht ka sellepärast, et hoidsin oma joogivee varusi lauas:D Aga tõesti -loodan isegi.

 5. hardcore ütles

  Taavi, ära ole nii tagasihoidlik! Küll sa taipad, kui viitsid.
  Jaanus, eks raske laud on jälle kõvema tuulega hea 😉 selge muidugi, et su kamad olid pidevalt nagu raskest lahingust tulnud.
  Gonzalo on äge tyyp, sest julgeb reegleid lõhkuda. Peale selle, et ta Excocet lauaga sõidab, võttis ka Maui purje!!! Võrdlemisi erinev valik tavaliselt edu toovast komplektist. Kashy uimest ta ometi ei pääse. Kutt peab ikka eriti heas hoos olema, sest kirjutas oma muljetes, et oli vee peal kõige nobedam ja samas märkis vastuses Jaanusele, et “…compared to the 10.7 pryde that had plenty of top speed…”, mis viitab justkui nagu tippkiirus oleks NP 10,7-l parem olnud.
  See, et ta NP 11,8-t raskeks peab, paistis Poola GP etapil välja, kui ta low-endi peal 10,7 võttis. Mulle on ka nõrga tuulega meeldinud suure paueriga, kuid väike ja kerge puri (NP RS4 9,8 näiteks), mistõttu arvan, et sa (Jaanus) ei teinud erilist viga, kui 12 tellimata jätsid. TR-5 peaks Gonzalot uskudes kõva poweriga olema.

 6. jaanus ütles

  Sellise mehe puhul nagu Gonzalo pole vist tõesti erilist vahet millega ta sõidab- peaasi et „Kashy“ all 😀 Tegelikuses vaadates viimaseaja equipment liste, leian et ükski bränd (tuntumad) ei ole teistest pea-jagu ees. Isegi on kohati mindud arendusega liiga kaugele, paistab silma just laudade puhul-miks muidu SB pani uuesti 161 turule. Tuleb vaid leida endajaoks sobiv komplekt. Mõnega tuleb kiirust, teisega nurka. Mäletan paljusi trenne, kus suutsin oma nurgaga kiiruse ära tappa- eriti allatuules. Seetõttu loodan, et TR-5 annab nurga surumise juures rohkem kiirust ja saab üks lünk veel täidetud(teoorias vähemalt see nii on ja seda kinnitab ka Gonzalo jutt)

  Kui Gonzalo ei võtnud poolas nõrga tuule puhul suurt purje kasutusele, siis temast tunduvalt väiksem mees Schurman(Bra 999) kasutas Nidas, Baltic cupil väga tugeva tuulega 11,8t väites, et purje raskus tuleb ainult kasuks laua kontrolli all hoidmisel. Suur mees sõidab väikese purjega -väike suurega? Kus see loogika jääb? Seetõttu arvangi, et tuleks proovida ja harjutada vahelduseks ka suurema purjega- äkki mulle sobib… Aga selle testi lükkasin tõesti edasi järgnevatesse aastatesse´. Nagu ormi videost näha(http://video.delfi.ee/video-last/g5RhiVQ4/) käingi juba praegu Harkul pumpamist harjutamas (teadupärast peab seda väiksema purjega osavamalt teha oskama:D)