Põhja-Ameerika meistrivõistlused formulas

jaanus kirjutas on Wednesday Jan 21, 2009 rubriigis uudised

Tõlge Gonzalo kommentaaridest mauisails.com’i foorumis:

Hei! Võistlused on läbi.

Esimesel päeval oli meil tuult 7-12 sõlme ja valisin 12-ruuduse purje. Esimeses sõidus juhtisin teise ringi järel pikalt, kuid vahetult enne finišit kukkus mul puri paudi ajal vette. Jäin teiseks. Uskumatu lugu… Teise sõidu võitsin pikalt. Kolmandas sõidus tehti ainult üks ring. Juhtisin, kuid allatuuleotsa alguses jäi midagi uime taha ja pidin korraks seisma jääma. Kuna sõit oli väga lühike, ei suutnud ma end tagasi etteotsa võidelda.

Teisel päeval tuult ei olnud.

Kolmanda päeva alguses puhus 8-13 sõlme ja päeva jooksul tõstis kõvasti. Esimese sõidu võitsin pikalt, sõitsin 12-ruudusega. Mu krüssamise kiirus oli väga hea, aga tõeline vahe tuli allatuules… sain sõita väga alla ja seda veel hea kiirusega. Teises sõidus tundus korduvat sama, kuid allatuuleotsa teisel poolel oli tuul tõusnud 20 sõlmeni ja ma suutsin jibe ajal purje vette kukutada. Kaotasin palju aega ja lõpetasin teisena. Kolmanda sõidu ajaks oli tuul tõusnud 25 sõlmeni ja ma valisin 10-ruuduse purje. Pärast teist ringi olin veel esimene, kuid kaotasin finišisirgel kuna mul ei olnud chicken strappi. Lõpetasin jällegi teisena.

Olen väga õnnelik esimeste oma [cref maui-sails-tr5-2009 uute MauiSails’i purjedega] sõidetud võistluste üle. Olles uute purjedega üksnes kolm päeva tutvunud, suutsin võita mõned sõidud ja olla esimeses märgis alati esimene.

Leian, et 12-ruudusel on palju jõudu ja nurka nii üles- kui ka allatuuleotsa sõites. 10-ruudune tundus väga lihtne ja pehme, kuid samas siiski jõuline… Ootan rõõmuga, et saaksin purjed veel paremini häälde timmida.

Parimate soovidega, Gonzalo

Tulemused:

1. Wilhelm Schurmann (Starboard / Neilpryde)
2. Gonzalo Costa Hoevel (Excocet / Maui Sails)
3. Jimmy Diaz (Starboard / North Sails)

Veel huvitavat lugemist ürituse kohta: www.stevebodner.blogspot.com