Pozo Izquierdo

kris kirjutas on Wednesday Jan 28, 2009 rubriigis pildid, surfikohad

Pozo'st on saanud raju surfiilma sünonüüm. Pildid ja videod sõitjatest, kes hüpates julgelt 10 meetri piirid ületavad, on enamasti just seal filmitud. PWA Pozo etapp on kahtlemata üks vaatemängulisemaid surfivõistlusi maailmas ja enamasti üllatatakse just seal mõne uue hüppetrikiga.

Sõidutingimused on Pozos tõesti unikaalsed. Kirdetuul, mis puhub vasakult (side- ja side-onshore) võimendub ümber saare liikudes ning saavutab oma tipu just selles rannas. Põhihooaja jooksul, mis kestab juunist augustini, võib õige tuulesuuna korral ilmaennustuse rahulikult kahega, kui mitte kolmega korrutada. Sõitma minnes tasub kindlasti mõne asjaga arvestada:

  • tõenäoliselt on tuult vee peal rohkem, kui esialgu kaldalt vaadates tundub;
  • kõrge kallas võib põhjapoolsete tuulte puhul tekitada  kalda alla tuuleaugu, mistõttu vette pääsemine võib eriti tõusu ajal, kui shorebreak on tigedam, olla keeruline;
  • tasub kinni pidada üldistest sõidureeglitest. Pro-sõitjatele jalgu jäädes võib juhtuda, et kuuled paari sõimusõna (isiklikult ei soovita Iballa’ga samast lainest backi proovida);
  • paremal pool rannas, seal kus asub “bunker” on kalda lähedal vesi väga madal ja laine suur ning jõuline. Kui kamadest lahti lased, saad need tõenäoliselt kaldalt kätte!

Peale sõidupäeva on lausa kohustuslik minna rannas asuvasse El Viento kohvik-restorani ning üks Cutre Bocadillo teha. Selle kõrvale veel jääkülm grande cerveza ja elu on ilus.

fotograafid: Indrek Susi, Kristjan Kiisk, Taavi Tiirik
surfikoht: Pozo