algab lahing lainesõidu maailmameistritiitlile

kris kirjutas on Friday Feb 13, 2009 rubriigis uudised

PWA neljakuuline puhkus on läbi ning täna lükatakse karusell jälle hooga liikvele. Proovime maui.ee lehel kajastada Cabo Verde lainesõidu avaetapi eredamaid sündmusi. Võimaluse korral üritame saada sõitjatelt lühikommentaare. Pärast tänast registreerumispäeva kestab võistlus kuni 21. veebruarini, nii et põnevat lugemist jätkub terveks nädalaks.

Natuke võistlusest lähemalt – tegemist on lainesõiduvõistlusega, mille täpsem toimumiskoht on jäetud lahtiseks. Kuigi võisluse peastaap asub Ponta Pretas, toimub action seal, kus on parimad laine- ja tuuletingimused.

Võistlusest võtavad osa üksnes ala tõelised tipud. Kuna osavõtjate arv piirati 32 sõitjaga jäi see legendaarne võistlus paljudele suletuks. Üheks favoriidiks on kahtlemata valitsev lainesõidu maailmameister Kauli Seadi. Tema unikaalne sõidustiil lubab tal pääseda lainetel kohtadesse, mida siiani peeti kättesaamatuks. Kauli suurimaks konkurendiks on Ponta Preta legend Josh Angulo, kes võistleb sisuliselt oma tagahoovis. maui.ee’le antud intervjuus nimetas Josh enda eeliseks head laineprognoosi. Lisaks nendele kahele ei tohi ära unustada Jason Polokow’i, Levi Siver’it, Robby Swift’i ning Kevin Pritchard’it.

maui.ee hoiab pöidlaid ka 2000. aasta lainesõidu maailmameistrile Francisco Goya’le. Vahepeal võistlemises pausi teinud ning oma laua- ja purjebrandile pühendunud Goya comeback’i oodatakse pikisilmi üle maailma.

Loe Cabo Verde etapist lähemalt…