Playa Zicatela

taavi kirjutas on Monday Mar 9, 2009 rubriigis surfikohad, videod

Suur tänu Liinale, kes kirjutas meile Playa Zicatela'st.

Playa Zicatela on kuulus Mexican Pipeline’i nimelise surfivõistluse poolest, mis toimub veebruaris. Algajatel on hea aeg sinnaminekuks detsembrist aprillini – siis on kuiv ning lained on keskmised. Ise soovitan minna mai keskpaigast novembrini, mil algab vihma- ja orkaanide hooaeg. Õhtuti on head tuuled ja lained on eriti suured, kuid samas on need ka väga kiired, järsud ja ohtlikud. Paljud on sealt omale eluaegseks kaaslaseks ratastooli saanud. Tänu väga tugevale tagasivoolule on niisama vees sulistada ja ujuda võimatu ja ka keelatud. Tegemist on siiski kohaga, mis on mõeldud tõsistele surfihuvilistele, mitte perega puhkama minejatele. Augustis ja novembris on Playa Zicatela’s ka rahvusvahelised võistlused.

Randa ääristavad pubid, klubid ja majutuspaigad. Öömajaks soovitan ranna ääres asuvat hotelli nimega Rockaway, mille omanik on ümber maailma rändav vana surfiguru. Kui keegi niigi odavat hinda veelgi allapoole soovib kruvida (juhul kui minek pikemaks ajaks), või muidu täpsemat infot soovib, siis aitan hea meelega. Kontakt: Liina Gross 51 255 92.

Rendikama on ka väga odav, rääkimata autorendist ja muudest kuludest ning eriti mõnus on see, et tegemist ei ole meeletu turistikaga. Plaastrid ja muud arstiasjad tuleb ise kaasa võtta ning malaariavastane süst tasub ka enne ära teha. Parim lähim arstiabi asub USAs.

Playa Zicatela läheduses on veel kaks väga spetsi kohta: Kiddie ja Point.

surfikoht: Playa Zicatela