duubeltüng

jaanus kirjutas on Wednesday May 6, 2009 rubriigis jaanus, päevikud

Peale mitmetunnist tuuleootamist Pirital, laekus info, et Harkul puhub. Kõlas uskumatuna, aga nii see oli – sealse surfiklubi mõõtja näitas 9 m/s. Kui kohale jõudsin, olid tunnid juba alanud. Kahjuks ka põhimõtteliselt juba lõppenud. Aivar, Kask ja nii mõned teisedki tulid parajasti veest välja, kui me asjad rigatud saime. Läksime siiski proovima, A. Valkna ja H. Kaar ühes minuga. Nemad küll slallikatel ja mina formula 10,7’ga.

Esimesed 20 min. olid täies glissis. Harjutasin erinevaid manöövreid: näiteks väga agresiivseid paute ja jibe, mida oli tänu siledale veele väga meeldiv teha. Vahepeal hakkasid aga ilmnema tuule kustumise märgid. Andsin veel kiirelt kamad Aivarile, et ta saaks ka selle aasta formulahooaja avada, kuid mõne aja pärast tuul vaikis. Käisin veel korra proovimas kuid mõtetult – isegi 10,7’ga ei saanud enam käima.

Kuna ilm oli soe ja mõnus, otsustasime teha väikese grilli. Peale esimeste vorstide valmimist keeras suuna ära ning hakkas puhuma. Ka temperatuur läks järsult allapoole. Märjast kalipsost hoolimata oli Aivar nõus kamad uuesti rigama ning veepeale minema. Ka mulle anti lootust proovida ilusaid slaalomi-mänguasju, aga seleks ajaks kui peale jõudsin, oli juba tuulega kõik. Sain päeva teise tünga. Lõpetuseks mõnus lõõgastav saun sõudebaasis 😀