idatuul Pirital ja vesi jälle külm

jaanus kirjutas on Wednesday Jun 10, 2009 rubriigis jaanus, päevikud

Eelnevatel päevadel lubas täna õhtuks tuult, hommikuks oli aga prognoos maha võetud. Seetõttu tormasin peale esimest tuule olemasolu märki Piritale, kus minuga liitusid veel Timo ja Martin. Saime tunnikese laseritele vette pandud märkide vahel sõita, kui seegi nõrk ja pagiline tuul otsa lõppes.

Täna sain esimest korda uut purje teistega võrrelda. Veidike oli vast krüss paremaks läinud, kuid surun end liiga ülestuult ja kaotan igasuguse kiiruse. Timo oma 12 ruudusega sai minust igatahes jagu. Kokku tuli täpselt tund aega glissis sõitu ja 20 minutit koju lonkimist.

Kaldale tiksudes silmasin, kuidas surfikooli lapsed, kes harjutasid vist järgmiseks Bacardi Fun’iks, tiksusid kaheksakujulist slaalomirada. Mõtlesin nendega liituda, kuid Jaak korjas märgid mu nina eest välja. Treenivad vast salaja ning ei soovi konkurentsi… See oli nüüd nali ning seda ei tohiks absoluutselt millegi muuna võtta.

Bacardi Fun on tore võistlus, millest saavad osa võtta kõik. Ükskõik missuguste laudade ja tasemega. Kord sobib ilm rohkem svertlaudadele, teinekord Formulatele ja vahel harva saavad ka freeride- ja slallilauad tugeva eelise teiste ees. Oodatud on siiski alati kõik. Põhiline on see, et oleks lõbus.