purjega on ägedam kui ilma purjeta : )

taavi kirjutas on Wednesday Feb 20, 2013 rubriigis päevikud, taavi, videod. Sildid: , ,

Täna oli küll raske päev ; ) Unelmate peegelsiledad lained muudkui veeresid randa ja tuult ei olnud üldse. Lainelaudurid muidugi rõõmustasid, aga kuna mul on kõrvadega mingi jama – vesi sisse läheb, aga välja ei tule – ja arst keelas pea märjaks tegemise ära, siis mõtlesin, et kui ma purjega lähen ja vette ei kuku, siis on kõik korras. Õhtu eel tekkiski mingi õrn tuuleõhk, aga siiski nii vaikne, et ainus võimalik sõidukoht oli ikkagi see pagana Sunset oma naksti kokkukukkuvate liinidega. Ma sain tänu oma uuele vaikse-ilma-imepurjele (4.7) siiski üllatavalt lihtsasti liikuma, ehkki isegi pisike  rus14 (Raskina?) sõitis 4.8-ga. Jaan sai ka korra välja merele ja püüdis kinni oma viimase kuu aja parima laine. Kahju, et tal kaamerat standardvarustuses ei ole. Ja jälle murti maste.

Läbi kaamerasilma ei pruugi see välja paista, kuid selliste lainetega Sunset on vähemalt minu jaoks väljaspool igasuguseid mugavuspiire. Ei ole seal sõitmises midagi igavat või üdini tuttavat. Igal sammul varitsevad uued üllatavad ohud ja sunnivad mõtlema, kas ikka tasub selle või teise lainega või mõne uue äkkideega kaasa minna, kas need riskid on ikka seda väärt. Ja enamasti ei tekigi isu veidi ohtlikumasse kohta tükkida. Päris uudsed mõtted mu peas : )

surfikoht: Sunset Beach

3 kaasamõtet artiklile “purjega on ägedam kui ilma purjeta : )”

 1. M ütles

  Raskina on sama väike kui TT-gi 😉 Küll need purjetootjad on ikka fantasiarohked nimesid panema ..köhköh.. Hotsailsm on nüüdsest parim puri? 😉

 2. taavi ütles

  Puri on päris aus, kuigi tundub selline üliõrnake. Mu peamine heameel tuleb ikka sellest, et ma ise ei taibanud siia suurt purje kaasa võtta, aga nüüd lõpuks olen aru saanud, et seda läheb siin ikka vaja küll. Ja HSM-i mastid sobivad ideaalselt Goya purjedele. Tegelikult mul oligi ainult masti vaja, aga kuna siin kohalik Goya/Quatro edasimüüja ei ole veel Goya purjede ja mastide müümiseni jõudnud, siis parim asendusvariant, mille leida suutsin, on HSM.

  Rus14 on kõigest 10 kilo kergem. Aga purje nimi on otse elust. Puri (4.7) ja mast kokku kaaluvad 3.9 kg. Hot : )

 3. Penny ütles

  saundträki eest 10 punkti.