Sopot

jaanus kirjutas on Saturday Jan 17, 2009 rubriigis pildid, surfikohad

Sopot on suhteliselt modernne Poola linn, kus on ka peaaegu ideealne surfi- ja purjetamisklubi. Kui sinna satud siis vaata kindlasti karikatuuri surfiklubi-hotelli administratsiooni juures.

Võrreldes Lebaga on Sopot rohkem suurlinna osa mille keskmeks on mitusada meetrit pikk ilus lainemurdja/kai, mille ääres seisavad lõbusõidulaevad ning mille otsas asub väga stiilne restoran. Sopotis elavatele inimestele on purjetamine ja üleüldse sport väga olulisel kohal. Purjelauavõistlustele müüdi näiteks pileteid, millega pääses lainemurdjale võistlust vaatama.

Surfiklubist mere äärde jõudmiseks oli vaja ületada jalgrattatee ja kuna formula purje tassides ei ole võimalik kiiresti igale poole vaadata, kuulsin tihtipeale jalgrattakella: till-till. Jalgrattaga sõitjaid on seal palju. Kui Eestis on rannakultuur ja seal paatidega liiklemine suhteliselt jäigalt paigas, siis seal on asi vastupidi – kohalik staar Wojtek Brzozowski (Formula maailmameister aastatel 2000 ja 2008) sõitis oma kaatriga otse randa et valitud naisterahvaid sõitma viia.

Formulaga sõiduks oli koht väga hea – paari meetri kauguselt kaldast sai juba sõitma hakata ning tuul oli ühtlane va. tuuleauk kai otsas, mille lähedale oli üks märk pandud, et pileti ostnud pealtvaatajad näeksid sõitjaid võimalikult lähedalt.

fotograaf: Jaanus Ree
surfikoht: Sopot