eestikate teine päev

jaanus kirjutas on Sunday May 24, 2009 rubriigis jaanus, päevikud

Hommikul oli võrdlemisi vaikne ja rigasin 10,7 valmis. Viimasel hetkel tõstis päris korralikult ja starti lükati edasi. Kiiruga rigasin 10,7 maha ning 9,8 üles. Esimene sõit läks mul hästi – kõik märgid võtsin täpselt ning suuri vigu meelde ei tulegi.

Teise sõidu start läks metsa. Otsustasin vasaku halsi kasuks ning pidin pea kõigile paremaga tulijatele teed andma. Üleval märgis tegin ka topelt paudid. Viimases märgis oli äge võitlus Timo ja Gunnariga. Timo sai ees minema, mina järgi ning pärast Gunnar.

Kuna teises sõidus tuul kukkus, vahetasin purje suurema vastu. Tuul aga tuli tagasi ning olin seetõttu liiga vägevas ülepurjestuses. Ülemises märgis mõtlesin, et teen kohe jibe ning lähen kalda alla, et ehk on seal vähem tuult. Purje kukutasin vette ning kaotasin tublisti aega. Merka muuli juures puhus ikka liiga palju ja ma ei suutnud jalgu küljeaasadesse suruda. Mõtetu üritus ühesõnaga. Kaotasin paar kohta selle “mõttevälgatusega”.

Neljandas sõidus olin taas 9,8ga, aga ka see puri oli liiga suur, track oli ka liiga taga. Tuult oli nii palju, et sisuliselt ei suutnud kusagile liikuda ja olin ilma igasuguse kiiruseta. Surriving missugune. Korduvalt mõtlesin katkestamisele, kuid nähes konkurente käega katsutavas kauguses, lasin siiski edasi nii safe variandis, kui vägagi võimalik, sest purje veest välja tõmmata ma ei oleks jõudnud.  Kaldal avastasin, et väga paljud katkestasid.

Kokkuvõtvalt sain Pirita Formula EMV etappi kergekaallaste arvestuses kolmanda koha : ) Üldkokkuvõttes 11s, Timo ja Raouli vahel.