küll on tore kelguga hangest alla lasta

jaanus kirjutas on Sunday Jun 14, 2009 rubriigis jaanus, päevikud

14.06

Eelmisel nädalavahetusel, kui järjest viite kalavõrku kinni jäin, olin enam kui veendunud, et see on minu viimane Pärnu-surf. Kuid täna hommikul ma miskipärast ei mõtelnudki teiste kohtade peale. Murdusin ja juba natukese aja pärast harjutasin Pärnu lahel 85 liitrise slallika ning 6,2m2 purjega jibesid. Päeva lõpuks jäin päris rahule, kuna olin alles teist korda sel aastal väikestega vees. Pärnu oli SUPER – vesi umbes 16 kraadi, tuult meeldivalt ca. 14 m/s, ja kohati olevat isegi päike paistnud. Olin nii hoos, et ise ma seda ei märganudki. Küll aga nägin väga süngeid vihmapilvi, mille tõttu otsustasin päeva lõpetada. Kokku sõitsin umbes 3 tundi.

12.06

Algul läksin vette TR-5xt 11.0ga. Peale 40 minutit otsustasin purje väiksema vastu vahetada. Proovisin esmakordselt TR5 10,0’i, millega oli lausa lust sõita – ülistabiilne ning kergelt käsitletav puri. Allatuult läks nii lihtsalt, kõrgust oli aga raske hinnata, kuna sellega on mul sel aastal eriline jama. Kokku olin veepeal kolm ja pool tundi, tuult umbes 3-10m/s ning vesi oli tohutult sile… ikka müstiliselt sile muidu tšopise Pirita kohta.

PS! Võtsin vaevaks teha eelmise aastaga võrdluse ning tõepoolest – kui mullu olin 12ndaks juuniks käinud Eestis sõitmas 40 korda ja välismaal 10 korda, siis sel aastal olid samad näitajad vastavalt 24 ja 16. Tõsi, nii mõnigi päev läks ka muudel põhjustel kaotsi. Aga kui ma formulat ei sõidaks, oleksin sel aastal heal juhul 10x sõitmas käinud.