4x xt

jaanus kirjutas on Monday Jul 27, 2009 rubriigis jaanus, päevikud. Sildid: ,

Viimased neli päeva olen 11,0 xt ga veepeal käinud…

Reedel puhus võrdlemisi nõrk tuul ja kõrgusega oli mul suuri probleeme. Kuid allatuule kiirus oli Timoga võrreldes OK. Proovisin muuta träki asendit, kuid mingit muutust ei saavutanud. Lahe on see, et XT’d saab pumbata palju kauem kui tavalisest materjalist purje ja nii saab tuuleaukudest hästi läbi.

Laupäev oli muidu nagu reede koopia, kuid ilm oli tohutult muutlik. Korra jõudsin juba 10,0 rigada ja siis kukkus tuul täiesti ära. Kui tuul uuesti tagasi tuli, hirmutasid mind linna kohal laiuvad äikesepilved (kes teab mis seal all toimub). Lasin end teistel mõjutada ning läksime Timo ja Himmaga tagasi peale. Kohe tuli ka äike, peale mida oli jälle plekk. Panin asjad kokku ning läksin koju. Teised said väidetavalt õhtuni mõnusalt sõita. PS! Täna kõrgust endiselt ei olnud, kuid allatuul oli jällegi päeva parim osa 🙂

Pühapäeval ootasin pool päeva tuult. Lõpuks tuli Tallinna lahe kohale suur-suur pilv, mille all puhus. Imelikul kombel see pilv üldse ei liikunud 🙂 Jõudsin kamad kokku panna ning kolmveerand tundi väga vaikse (umbes 3-4 m/s) tuulega sõita.

Esmaspäeval puhus korralikult 8 m/s. Timo, Himma, Raivo ja Targo olid ka veepeal. Timo ja Himma panevad oma Z-uimedega ikka müstilist kõrgust. Mina ja Raivo saime üldiselt neile vaid kaugemalt lehvitada. Korra, kui laine korrapärasem oli, sain isegi sama kõrgust. Tagantjärgi mõeldes – võib-olla nad ei pressinudki vaid üritasid lihtsalt mu tuju parandada : ) ) Igal juhul, kui mul tol triibul hea kõrgus oli, siis pean eriti just lainest/chopist ilma lauda lendu laskmata üle sõitmist harjutama. Allatuul oli mul neist igaljul parem ja see tegi päeva toredaks. Isegi kaks katapulti ei suutnud mu tuju rikkuda.

Lisaks sõitsin nädalavahetusel veel mõlemal päeval 50 km rattaga.

7 kaasamõtet artiklile “4x xt”

 1. hardcore ütles

  Kahju, et sind soomes ei olnud, sest seal oleks meil ilmselt Huvitav, kas mõne teise purjega on sul ka krüssu ja allatuule suhe sama?!

 2. hardcore ütles

  Eelmine kommentaar läks pekki. Tahtsin öelda, et Soomes oli allatuule lõiku vägisi pooleldi külgtuul sisse pressitud, mis downwind-eelist vähendas. Samas sain mina üsna hästi krüssatud, mis oleks sinuga võistlemise ilmselt päris põnevaks teinud. Kahju siis ühesõnaga, et sa tulla ei saanud. Ja oli ka tuuleauke, kus xt-d pumbata…

 3. penny ütles

  …äkki see allatuulepumpamise värk on parem kuna sa sel aastal lihtsalt jaksad rohkem ? 🙂

 4. jaanus ütles

  Penny… Paari aasta jooksul olen saanud selgeks, et sporditegemine ja surf ei ole omavahel seoses. Kui siis pöördvõrdelises. Pigem loeb elujooksul joodud rummi kogus. Seda teooriat kinnitab ka fakt, et surfilaagris omandatud kiiruse täiendusega suutsid 7 eestlast oma põhjanaabreid üllatada ning võitsid NP Cupi Yyteris. Mina olin laagris aga tagasihoidlik, seetõttu pean järgmistel nädalatel kerge deliirumi ette võtma, et kannul püsida ning Aegna maratonil rada lihtsalt läbi lennata.

 5. jaanus ütles

  Aivar… kahjuks ei saanud tulla jah. Mul oli vaja kodulooma toita- võtsin ühe “Masu” nimelise vahepeal 🙂 Arvan, et oleksid hetkel krüssus väga eest ära läinud, kuna allatuult ei olnud oleksin vist suht metsas omadega olnud. Küllaga nüüd tean mida harjutada ning küll ma ükspäev selle F…g krüssuga korda saan!

 6. hardcore ütles

  Ma loodan ka, et sa noore mehena krüssus edasi arened 🙂
  Siiski aitab sporditegemine surfile kaasa!!! Vaata kasvõi Niinet sel aastal. Power sees ja hakkas ka vaikse tuulega hästi sõitma. Lihtsalt ei tohi üle treenida, see mõjub igale poole halvasti.

 7. orm ütles

  Jaanus. Kui lugusid meie tippudest kirjutad siis pane pressikas ka alati sportneti, ETV, Delfi ja ka Jahtklubide Liidule (puri@puri.ee) ja muudesse kanalitesse. Näiteks Poola GP -st ei olnud eile ühtegi uudist suures meedias. Ervin teeb imesõitu ja meedia vaikib. Sama Soome, uskumatu. Mind huvitaks väga mis nägudega soomlased ja lätlased seda kommenteerivad. Esimese tormihoiatuse andsid poisid juba Leedus. Martini vorm sai kinnitust Hispaanais kui Tuli MFW meistriks. OK , kõik teavad, et Martin on kõva, aga see, et korraga 8 meest esikümnes… ?!?!? Ilmselt Aivar oskab öelda…