elu parim Ristna

taavi kirjutas on Sunday Aug 16, 2009 rubriigis päevikud, reklaamid, taavi, videod

Tunnen end Hiiumaal juba üsna koduselt. Viimased Tartus-käimised ongi olnud sellised “korraks sinna ja võimalikult ruttu tagasi” stiilis. Ja justkui kingituseks sellise pühendumuse eest, jõudsid täna kohale eriti ilusad lained ja ka päikesepaistet jätkus terveks pikaks päevaks. Nendel, kes täna Ristnasse tulla ei saanud, on õige pisut põhjust kadestamiseks – vähemalt minul oli senise elu parim Ristna-päev.

Sõitsin päev otsa 4,7 ja [cref quatro-wave-twin-fin-2009 Quatro 81 liitrise kaheuimelisega]. Varem olen ikka võimalikult pisikese purje valinud, kuid nüüd – ilmselt tänu Quatro twinni eriti kitsale ahtrile – on tiba suurema purjega lausa lust sõita. Saab hüpata, alati pääseb välja, ja oluliselt lihtsam on laineid valida. Ja laua kujust tingituna ei sega ülepurjestus veivamist karvavõrdki. Täna sõitsid päris paljud 4,2 ja osad isegi 3,7 ruudustega. Mina olen igatahes rahul ja tundub, et twinnid on täpselt Ristna jaoks loodud.

Ühe pisikese videojupi püüdsin ka päeva alguses purki. Siis, kui suured lained käisid veel väga harva. Ärge seda kodus järele tehke : ) Tõepoolest, ei ole kuigi tark esmalt nii kaua oodata, et laine ära murduks, ja minna sinna ukerdama ning ühtlasi avastada, et hoogu laine eest ära sõitmiseks napib. Need olid väga pikad 8 sekundit : ) Pead ei saanud ka kohe purje alt kätte, sest kaamera takerdus trapetsiotstesse.

surfikoht: Ristna