jälle botaanikaaias

taavi kirjutas on Saturday Dec 29, 2012 rubriigis päevikud, taavi, videod

See lugu on järg meie Whitsand-i esimesele ja teisele sõidupäevale. Ilma nende eeldusaineteta ei oleks tulnud kolmandat – minu senise purjetajakarjääri kõige põnevamat päeva. Minul igatahes on nüüd oma Jaws-i kogemus olemas : )

Need paar lainet siin videos on tähtsad seetõttu, et vaatamata tugevale konkurentsile, sattusin ma mõnel korral (täiesti juhuslikult?) just sellesse kõige õigemasse kohta. Lohedega ja suuremate purjedega tüüpidel on siin muidugi tohutu eelis, minusugustel tiksujatel on aga lainete püüdmine paras peavalu. Tuult lihtsalt ei ole, ja kui ongi, siis on see valest suunast : ))) Sellest, et end kusagil taga kaugel glissi ajad, pole ka alati abi, kuna lõpuks on laine sinust ikkagi kiirem. Lihtne õpetussõna on, et tuleb olla täpselt õigel ajal õiges kohas : ) Ainult et seal õiges kohas on peale sinu veel terve kamp teisi, sama lainet ootamas.

Ah jaa, seda ka, et kui tunned, et valitud laine ikka ei olnud see kõige õigem, et järgmine oleks ehk parem valik, siis pole eriti tark kohe ringi keerata ; ) Siin lähevad kamad käest ikka hulga kergemini kui Hiiumaal. Ja lõpetuseks – tagasi kaldale saab ikka jälle ainult lainete abil, tuule peale ei maksa eriti loota. Mõnus. Ja ühendage kõlarid ka.

Tänasega sai juba kolm päeva kestnud loodetuulte periood – LAV-i eriti magus kompvek – mõneks ajaks läbi, aga ehk tuleb sellist ilma peagi veel.

surfikoht: Whitsand, Crayfish Factory